شما اینجا هستید
اخبارکیش » تاکنون ۱۱۰ میلیون یورو در بندر آفتاب کیش سرمایه گذاری شده است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش به نقل از ایرنا، علیرضا تقوی روز دوشنبه اظهار کرد: این بندر در مساحت ۳۲ هکتاری با حوضچه ۱۶ هکتاری با سرمایه گذاری بخش خصوصی با همکاری سازمان منطقه آزاد کیش به عنوان بندر لجستیک در فاصله ۱۸ کیلومتری جزیره کیش در حال احداث است.

وی با بیان اینکه با پشتیبانی لجستیک در حوزه‌های عمرانی، حمل و نقل گردشگری و تجاری در کریدور دریایی این جزیره به آفتاب و برعکس ترسیم شده است اضافه کرد: همجواری این بندر با منطقه آزاد کیش و منطقه پارس جنوبی بر اهمیت اقتصادی آن افزوده و یک اسکله تجاری به طول ۹۰متر، ۲ اسکله رورو با شیب متفاوت پهلوگیری از امکانات این بندر است.

تقوی افزود: راه و شهرسازی و سازمان منطقه آزاد کیش متعهد به اجرای یک جاده ۲۲ کیلومتری به این بنندر از مسیر پارسیان به بندرلنگه است افزود: با احداث این جاده دسترسی به جزیره کیش مسیر استان های بوشهر و فارس ۹۰ کیلومتر کوتاه می شود.

وی همچنین با اشاره به برنامه کاری این بندر برای پذیرایی از مسافران نوروزی اظهار کرد: برای این موضوع یک ترمینال مسافری پنج هزار متری احداث شده و ۲۰ واحد اقامتی نیز در دست آماده سازی است.

بندر آفتاب در قلب خلیج فارس واقع شده و برای دسترسی به بنادر خلیج فارس و مراکز اقتصادی استان‌های بوشهر، هرمزگان و فارس دارای بهترین موقعیت جغرافیایی است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش | نگاه متفاوت و تحلیلی به اخبار کیش