شما اینجا هستید
اخبارکیش » کتاب «اکوموزه سفین قدیم کیش» منتشر شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش، «اکوموزه سفین قدیم کیش» بر اساس پایان نامه کارشناسی ارشد محمد جاسم پور به عنوان «اکوموزه و نقش آن در توسعه گردشگری پایدار جزیره کیش » نگارش شده است.

نویسنده در این کتاب به معرفی ظرفیت های تاریخی، فرهنگی و بومی در امر توسعه پایدار گردشگری جزیره کیش که یک جزیره گردشگر محور است، پرداخته است.

وی در این کتاب این فرضیه را به اثبات می رساند که در گردشگری پایدار، جامعه محلی به عنوان صاحبان اصلی آن سرزمین باید یکی از منتفعان مقصد گردشگری باشند و بدون آن توسعه پایدار صورت نمی گیرد. لذا این کتاب را می‌توان به عنوان راهنمایی برای استفاده از ظرفیت جامعه محلی و بومیان کیش در امر گردشگری بحساب آورد که این ظرفیت مغفول را گوشزد می کند.

اکوموزه در واقع یک موزه زنده است که با بوم و مردم یک منطقه سروکار دارد و گردشگر با فرهنگ، تاریخ و سبک زندگی بومیان آن منطقه آشنا می شود. اکوموزه به حفظ میراث فرهنگی ملموس و ناملموس کمک می کند و در صورت اجرای اصولی آن باعث اشتغالزایی برای بومیان، رفاه اقتصادی و توسعه گردشگری آن مقصد می شود.

محمد جاسم پور بر پایه مطالعات علمی خود، اقدام به تأسیس خانه مردم شناسی بومیان کیش به عنوان هسته مرکزی اکوموزه سفین نمود که این موزه با فعالیت های خود باعث توجه بیشتر جامعه بومی و مسئولین جزیره به ظرفیت ها و جذابیت های بومی و فرهنگی کی ، توسعه بوم گردی و اشتغالزایی برای بومیان گردید.
نویسنده کتاب، محمد جاسم پور از بومیان جزیره کیش و دارای مدرک کارشناس ارشد مدیریت گردشگری از دانشگاه تهران، از فعالان فرهنگی و گردشگری جزیره، عضو شورای شهر کیش در دوره پنجم و موسس خانه بومیان کیش است. علاقمندان برای تهیه این کتاب می توانند به خانه بومیان کیش مراجعه نمایند .

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش | نگاه متفاوت و تحلیلی به اخبار کیش