شما اینجا هستید
اجتماعی » استقبال از رویداد بازی‌سازی رایانه‌ای در کیش

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش به نقل از ایسنا، دکتر یوسف رفیعی در نخستین بوت‌کمپ بازی‌سازی رایانه‌ای که در کیش برگزار شد، گفت: ماموریت اصلی این پردیس در راستای ارتقاء سطح کیفیت آموزش و پرورش در جزیره کیش است.

وی بر لزوم برگزاری دوره‌های آموزشی مهارت‌محور و کاربردی برای نوجوانان و جوانان تاکید کرد و گفت: این اردوی آموزشی که برای اولین بار در پردیس کیش دانشگاه برگزار می‌شود، کمک می‌کند تا نوجوانان و جوانان علاقمند به بازی‌های رایانه‌ای جزیره با یکی از صنایع کلیدی در عرصه رسانه یعنی بازی‌سازی رایانه‌ای آشنا شوند.

در ادامه مهندس لیدا وهابی، دبیر اجرایی این رویداد آموزشی گفت: هدف از برگزاری این رویداد ارائه ابزارهای کاربردی برای معرفی و ترویج فرهنگ غنی اسلامی ایرانی، توانمندسازی و ارتقاء مهارت‌های اجتماعی نوجوانان و جوانان از جمله مهارت‌های تصمیم‌گیری، کار گروهی، خلاقیت و نوآوری، برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری و بهبود تمرکز بوده است.

دبیر اجرایی این رویداد با بیان اینکه تعداد زیادی متقاضی شرکت در این بوت کمپ بودند، گفت: تعداد ۲۵۰ نفر از علاقه‌مندان حوزه‌های بازی‌سازی رایانه‌ای از مدارس و دانشگاه‌های کیش به واسطه فراخوان‌های منتشر شده توسط دبیرخانه این رویداد ثبت‌نام کردند که از این تعداد ۶۰ نفر از دانش‌آموزان مدارس، دانشجویان دانشگاه‌ها و طلاب حوزه علمیه خواهران کیش انتخاب شدند.

در ادامه دکتر فرزانه شریفی، معاون آموزش و پژوهش بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای نیز اظهار کرد: بوت‌کمپ بازی‌سازی رایانه‌ای یک اردوی آموزشی فشرده ۶ روزه شامل ۶۰ ساعت آموزش بازی‌سازی در قالب محتوای فنی، هنری و طراحی است که به مدت ۴ روز به طول می‌انجامد.

به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر،‌ وی افزود: برگزاری این رویداد در ارتقاء سطح آموزش دانش‌آموزان و دانشجویان، توسعه گردشگری فناورانه و ترویج فرهنگ کارآفرینی در قشر نوجوان و جوان به عنوان نسل آینده‌ساز کشور، استعدادیابی و پرورش نخبگان حوزه بازی‌های رایانه‌ای تاثیرگذار است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش | نگاه متفاوت و تحلیلی به اخبار کیش