شما اینجا هستید
اجتماعی » آغاز طرح ضربتی ساماندهی کرایه موتورشارژی ها به گردشگران

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش به نقل از روابط عمومی شرکت عمران، آب و خدمات کیش، در راستای مطالبات مردمی و با هدف افزایش ایمنی و رفاه ساکنان و گردشگران طرح ساماندهی موتورهای شارژی و ایستگاههای کرایه این موتورها به همت اداره اجرائیات ، مدیریت حمل و نقل عمومی و معاونت ورزش و تفریحات سالم  شرکت عمران، آب و خدمات و همکاری پلیس راهور با جدیت در جزیره کیش در حال اجرا است .

بر اساس این گزارش مهدی جهانی با بیان اینکه از سال گذشته عملیات پلاک گذاری ساماندهی موتورسیکلت های شارژی در این جزیره آغاز شده است گفت: تهیه و تدوین شیوه نامه کاملی در بخش های ایمنی، مقررات و ضوابط فنی و نحوه فعالیت این وسیله نقلیه تکمیل شده است.
وی افزود: بر اساس این شیوه نامه و تصویب شورای ترافیک و هیات مدیره سازمان منطقه آزاد کیش از ابتدای سال ۱۴۰۲ واردات موتور سیکلت های شارژی به این جزیره ممنوع خواهد شد و تنها ۵۰۰ دستگاه بر اساس نیاز جزیره و طبق نظر مدیریت حمل و نقل عمومی اجازه ورود خواهد داشت که از این میزان به هر یک از واردکنندگان مجاز سهمیه ای تخصیص یافته و به گمرک اعلام خواهد شد.
جهانی یاد آور شد: واردات ۵۰۰ دستگاه تنها توسط تولید کنندگان داخلی میسر خواهد بود و تولید کنندگان داخل جزیره نیز طی ۶ ماه آینده باید نسبت به اخذ استانداردهای لازم از دستگاه های ذیربط اقدام کنند تا به ازای اسقاط سه موتور سیکلت اجازه واردات یک دستگاه از محل ۵۰۰ مورد مجوز را داشته باشند.
وی اضافه کرد: همچنین طرح ضربتی ساماندهی کرایه موتورسیکلت ها به گردشگران با همکاری پلیس های انتظامی و راهور، معاونت گردشگری
منطقه آزاد و معاونت ورزش و تفریحات سالم و اجرائیات شرکت عمران، آب و خدمات از ۲۰ اسفند آغاز شده و دستگاه های توقیفی به علت تخلفات تا پایان تعطیلات نوروزی اجازه ترخیص نخواهند گرفت.
مدیر حمل و نقل عمومی کیش افزود: تفکیک پلاک های شخصی و گردشگری موتورسیکلت ها در ۲ رنگ نارنجی و سفید و احداث مسیر گردشگری ویژه موتور سیکلت از دیگر تصمیمات شورای ترافیک جزیره برای ساماندهی این وسیله نقلیه است.
وی گفت: در این راستا مقرر شده پلاک نارنجی ویژه گردشگری و سفید ویژه استفاده شخصی باشد و در هفت نقطه از سواحل کم تردد جزیر ۱۸ کیلومتر مسیر ویژه احداث و به بهره برداری برسد که هم اکنون پیمانکاران مزایده این طرح مشخص شده است.
ساماندهی موتورسیکلت های شارژی به عنوان یکی از معضلات ترافیکی جزیره که نقش حدود ۲۵ درصدی در تصادفات داشتند از پاییز سال گذشته با همکاری شرکت عمران، آب و خدمات طی مراحل مختلفی انجام شده است.
پلاک گذاری هفت هزار دستگاه، الزام استفاده از کلاه ایمنی، تسهیل صدور گواهینامه و ممانعت از فعالیت برخی افراد و تمام هتل های جزیره کیش در مقوله اجاره این وسیله به گردشگران از جمله اقدامات انجام شده در این راستا است.
تاکنون با اجرای این طرح ها نقش موتورسیکلت ها در تصادفات جزیره از ۲۵ درصد به ۱۳ درصد کاهش داشته است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش | نگاه متفاوت و تحلیلی به اخبار کیش