شما اینجا هستید
اجتماعی » ایجاد آلاچیق های حصیری جدید و تقویت روشنایی در مسیر کلبه هور تا کشتی یونانی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش به نقل از روابط عمومی شرکت عمران،آب و خدمات کیش ، با توجه به اهمیت استفاده از المان ها و سازه‌هایی همگون با  فرهنگ و سنت های بومی منطقه ای جزیره کیش در مبلمان شهری ، معاونت خدمات شهری این شرکت در کنار بهره گیری از امکانات مدرن و آلاچیق های چوبی از کپرهای حصیری در برخی نقاط از جمله سواحل غربی کیش استفاده کرده است.

به گفته غفار آقازاده معاون خدمات شهری شرکت عمران، آب و خدمات کیش در استان‌های جنوبی و شرقی کشور استفاده از سازه های سبک بنام کپر مرسوم است که از شاخه های هرس شده درخت نخل ساخته می شوند و به دلیل نوع ساخت و استفاده از ضایعات درخت نخل باعث کاهش دمای هوا درفضای داخل کپر شده و با شرایط اقلیمی این استان ها همخوانی دارد.

معاون امور شهری شرکت عمران، آب و خدمات کیش با بیان اینکه ۲۵آلاچیق کپری جدید در دست ساخت است اظهار داشت :  در سنوات قبل نیز ۳۵ آلاچپق کپری ایجاد شده بود که در مجموع در ساحل کلبه هور تا کشتی یونانی و برخی نقاط شهری ۶۰ کپر حصیری برای استفاده ساکنان و گردشگران ایجاد شده است.

وی افزود : در راستای بهبود و تقویت روشنایی این مسیر و بخش هایی از سواحل شرقی کیش در مجموع به طول ۶ کیلومتر نیز چراغ های روشنایی جدید در حال نصب است.  تقویت روشنایی مسیر ویژه دوچرخه نیز حدفاصل کلبه هور تا کشتی یونانی هم  در حال اجرا است تا گردشگران و ساکنان علاقمند به استفاده از مسیر زیبایی دوچرخه سواری که دور تا دور جزیره کیش کشیده شده است بتوانند به راحتی از این جاذبه گردشگری پرطرفدار استفاده کنند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش | نگاه متفاوت و تحلیلی به اخبار کیش