شما اینجا هستید
اخبارکیش » توسعه فعالیت های گردشگری بین کیش و باشقیرستان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش، سید حسین خواب نما روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره توافقات رئیس جمهوری پاشقیرستان با معاون اقتصادی رئیس جمهوری اسلامی ایران در خصوص تعاملات اقتصادی افزود: براساس این توافقات، کیش یکی از مقاصد گردشگری ساکنان این جمهوری در ایران خواهد بود.

وی که به عنوان نماینده بخش گردشگری ایران در این مذاکرات حضور داشت اضافه کرد: برقراری پرواز مستقیم بین کیش و اوفا و ارایه تخفیف به گردشگران باشقیرستانی در هتل های این جزیره از جمله رویکردها برای توسعه تعاملات گردشگری خواهد بود.

وی گفت: با توجه به اعمال تحریم های آمریکا و غرب، علیه فدراسیون روسیه و جمهوری های آن، توسعه تعاملات با این کشور به ویژه جمهوری های مسلمان نشین آن از جمله باشقیرستان می تواند فرصتی تازه برای صنعت توریسم در کشورمان باشد.

رادی خابیروف، رئیس جمهور باشقیرستان (از جمهوری‌های‌ روسیه‌ ) ۲۱ الی ۲۲ اسفند در سفری کاری به تهران با محسن رضایی معاون اقتصادی رئیس جمهور کشورمان، سید رضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت و سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی ایران دیدار و گفتگو کرد.

رییس جمهور باشقیرستان در حاشیه جلسات ، با بخش خصوصی ایران تفاهم نامه برقرار پروازهای گردشگری اوفا پایتخت این جمهوری با شهرهای توریستی ایران از جمله کیش ، شیراز ، اصفهان را امضا کرد.

جزیره کیش همواره یکی از نقاط گردشگر پذیر کشور بوده و همه ساله در ایام نوروز شاهد حضور گسترده مسافران از اقصی نقاط ایران است و به واسطه آب و هوای گرم و مرطوب و همچنین ضوابط پذیرش مسافر، محل اقامت در آن یکی از الزامات سفر به این جزیره است.

هم اکنون این جزیره با ۳۰ نوع خدمت یکی از بهترین مناطق گردشگری کشور بوده و چهارمین شهر پر مسافر غرب آسیا محسوب می شود.

این جزیره سالانه پذیرای حدود ۲ میلیون نفر است و در سال ۱۴۰۱ تعداد گردشگران آن در مقایسه با مدت مشابه سال ماقبل آن با چهار برابر افزایش از پنج به ۲۰ هزار نفر افزایش یافته است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش | نگاه متفاوت و تحلیلی به اخبار کیش