شما اینجا هستید
اخبارکیش » اگر این رویه باب شود، نه از تاک نشان خواهد ماند و نه از تاک نشان…

نام بعضی آدم ها برند است و تداعی کننده یک مورد خاص… وقتی از فوتبال صحبت می شود همه یاد علی دایی می افتیم. وقتی نام مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش برده می شود، ناخودآگاه نام مهندس یزدان پناه به خاطرمان می آید و وقتی صحبت از هتل و جامعه هتلداران کیش می شود، نام و چهره دوست داشتنی مسیح الله صفا در ذهنمان خطور می کند. مردی نیکوکار و دست به خیر و با تجربه در زمینه گردشگری و هتلداری…

در اولین شماره ماهنامه آینده کیش مصاحبه ای با وی داشتیم با تیتر ( بعد از گذشت سی سال، همچنان عاشق کیش هستم ) که در گوشه ای از آن ماجرای مهاجرت و سرمایه گذاری خود به کیش را شرح داد:


“من از اولین افرادی بودم که بیش از ۳۰ سال پیش برای سرمایه گذاری به کیش آمدم. قبل از آن حدود ۸ سال به عنوان سازنده پایگاه های هوایی در مناطق نظامی و بازسازی مناطق آسیب دیده از بمباران فعالیت میکردم در آن زمان به علت کمبود اماکن اقامتی تعدادی از مسافران در شرایط نامناسب و از جمله سکوهای بازار فرانسه میخوابیدند. من با هزینه ای معادل ۱۳۰ میلیون تومان اقدام به بازسازی یکی از معدود هتلهای جزیره کیش کردم. این در حالی بود که با این هزینه میشد یک هتل ساخت ((ما عدد ۱۳۰ میلیون تومان در اواخر دهه شصت را با استفاده از محاسبه گر بانک مرکزی به نرخ روز محاسبه کردیم و عددی بیش از  ۸۴ میلیارد تومان درآمد.))  ولی به علت نیاز جزیره و با توجه به اینکه جنگ تحمیلی تازه پایان یافته بود و هنوز مردم و یا لااقل من در فکر ثروت اندوزی نبودیم با قول تعدادی از مسئولان وقت مبنی بر اینکه پس از چند سال هتل به شما واگذار میشود، اقدام به بازسازی هتل کردم که هیچکدام از آن قولها نیز عملی نشد. در برهه ای از زمان که به عنوان مثال ماهیانه ۵۰۰ هزار تومان اجاره پرداخت میکردیم با یک جر و بحث لفظی اجاره ما به ۵ میلیون تومان افزایش یافت. در دوران ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد و با اختلاف نظر تخصصی در بحث گردشگری که با دبیر شورای مناطق آزاد و معاون وقت سازمان گردشگری کشور داشتیم اجاره ما به نحوی افزایش پیدا کرد که من از سرمایه گذاری در کیش پشیمان شدم، چون با آن سرمایه میتوانستم یک بازار یا هتل بسازم و مالک باشم ولی هنوز هم مستاجر هستم و به علت شرایط خاص دوران کرونا، مجبور شدم خانه ای بفروشم و خرج نگهداری هتل کنم. ولی همچنان عاشق جزیره کیش هستم و عشق من خدمت به جزیره کیش است.”

این روزها خبرهای ناراحت کننده ای شنیده می شود مبنی بر عدم تمدید اجاره هتل گلدیس و به مزایده گذاشتن آن، بدون آنکه ۳۳ سال تلاش این مرد که خود از ارکان تاریخ کیش بعد از انقلاب است را در نظر گرفته باشند.

باید دید هدف از بزرگنمایی مصاحبه عادی قبل از نوروز ایشان و تخریب های صورت گرفته و ارتباط آن با اتفاقات اخیر چیست. بر سرمایه گذاران، پیشکسوتان و بخش خصوصی کیش واجب است که تمام قد از این پیشکسوت نام آشنا که سال ها سینه خود را در دفاع از گردشگری و بخش خصوصی کیش ستبر کرده و آماج انواع فشار و ترکش ها قرار داده است، دفاع کرده و نگذارند که عده ای تازه به دوران رسیده با اهداف خاص، زحمت های سرمایه گذاران و سازندگان کیش زیبا و رویایی را بر باد دهند که اگر این باب شود نه از تاک نشان خواهد ماند و نه از تاک نشان….و نوبت به دیگران هم خواهد رسید

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  1. عباس

    ۳۰سال عاشق کیش یا ۳۰ سال عاشق هتل گلیدس

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش | نگاه متفاوت و تحلیلی به اخبار کیش