شما اینجا هستید
اجتماعی » رونمایی از طرح تسهیلات کارت کیشوندی 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش فرامرز صحرایی مدیرکل حراست سازمان در نشستی که با حضور سعید پورزادی سرپرست سازمان و جمعی از مدیران و مسئولان مجموعه برگزار شد ضمن تشریح این طرح گفت: اداره کارت کیشوندی فعالیت خود را از سال ۷۴ آغاز کرد و تا سال ۹۸ به صورت سنتی اداره می شد، مراجعات حضوری فراوان و صف های طولانی برای دریافت کارت کیشوندی را شاهد بودیم.

مدیرکل حراست سازمان منطقه آزاد کیش افزود: در جهت دستیابی به آمار جمعیتی جزیره کیش و ارائه خدمات مناسب به آنهااز سال ۹۸ به بعد، با طراحی و ایجاد سامانه کارت کیشوندی به آدرس “kishvand.kish.ir” و بارگذاری مدارک مورد نیاز و صدور کارت به صورت الکترونیکی انجام شد و متقاضیان تنها برای احراز هویت و دریافت کارت کیشوندی به صورت حضوری مراجعه می نمایند.

فرامرز صحرائی با اشاره به اینکه کارت کیشوندی در ۳ رنگ مختلف برای افراد صادر می شود گفت: برای افراد ساکن دائمی بومی و غیر بومی کارت سبز با اعتبار ۲ و ۳ ساله صادر می گردد و برای افراد سرمایه گذار غیرمقیم جزیره کیش از طریق مالکیت سند ( مسکونی ، تجاری یا خدماتی ) کارت سفید رنگ تعلق می گیرد، همچنین برای اتباع بیگانه سرمایه گذار کارت کیشوندی صورتی رنگ در نظر گرفته شده است.درحال حاضر تعداد کل کیشوندان دارای کارت معتبر ۵۳۱۷۹ نفر می باشند که از این تعداد ۴۱۹۳۵ نفر دارای کارت سبز،۱۱۲۳۳ نفر دارای کارت سفید و ۱۱ نفر دارای کارت صورتی می باشند.

وی تصریح کرد: با توجه به مشکلات و رکود اقتصادی پیش آمده و افزایش هزینه ها در کیش، در سازمان جلساتی برگزار شد تا با بررسی ابعاد مختلف طرح های ورزشی،تفریحی و خدماتی به کمک امکانات موجود سازمان و بخش های خصوصی، اقدامات و تسهیلاتی برای حفظ کرامت انسانی و ایجاد روحیه شاد بین کیشوندان در نظر گرفته شود.

مدیرکل حراست سازمان منطقه آزاد کیش اظهار داشت: در این طرح که با حمایت سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش همراه بود تصمیماتی در ۱۳ محور برای ارائه تسهیلات به بومیان و فعالان جزیره کیش اتخاذ شد و تفاهم نامه ای نیز با فعالان اقتصادی، سرمایه گذاران و جوامع به امضا رسید تا ساکنان از امکانات موجود در جزیره به خوبی بهره مند شوند.

به گفته صحرایی، تخفیف ۶۰ درصدی پلاژها، استخرها و تمامی کلاس های آموزشی ورزشی، تخفیف ۱۵ درصدی موسسه علوم فنون جهت گذراندن دوره های علمی، آموزشی و زبان های خارجی، ۴۰ درصد تخفیف شهر بازی دیپلمات مال، جایروکوپتر، خانه بومیان، پارک آبی اوشن، مجموعه تاریخی تک بادگیرتاریخی جزیره، خرید بلیط سینما و بازدید از شهر زیرزمینی کاریز، همچنین تخفیف های ۳۰ درصدی پارک دلفین و باغ پرندگان و تخفیف ویژه ۳۰درصد به دانشجویان شریف دانشگاه صنعتی شریف، از جمله تسهیلات در نظر گرفته از سوی سازمان منطقه آزاد کیش برای دارندگان کارت کیشوندی می باشد.

فرامرز صحرایی تخفیف ۵۰ درصدی برای استفاده از تفریحاتی چون پارک برفی پنگوئن، تخفیف ۴۰ درصدی مجموعه پارس سافاری و پارک آبی اوشن، همچنین ۳۰ درصد تخفیف جوامع هتلداران و کلوپ داران، کشتی های تفریحی دنا، اوستا، آرتمیس، نوید،کارینا و کشتی های آکواریومی و ۴۰ درصد تخفیف کشتی رویای دریا را از دیگر اقدامات انجام شده از سوی سازمان برای رفاه حال کیشوندان و ارزش نهادن به آنها برای ایجاد انگیزه و روحیه عنوان کرد.

صحرایی عدم وجود آمار دقیق از تعداد سرپرستان خانوار را یکی از ضعف های موجود در زمینه کارت کیشوندی در سال های گذشته برشمرد و گفت: با کمک همکاران حراست سازمان و اداره صدورکارت کیشوند یک بسیج عمومی تشکیل شد و با پیگیری های صورت پذیرفته تعداد ۲۲ هزار و ۸۹۸ سرپرست خانوار شناسایی گردید.

وی در ادامه بیان داشت: از این تعداد ۶ هزار و ۸۲ خانوار ساکنان غیر مقیم و فصلی هستند.

صحرایی اجرای طرح تسهیلات کارت کیشوندی را عاملی برای رفاه حال خانواده ها؛ ایجاد امکان استفاده از تفریحات و خدمات موجود در کیش همچنین کاهش هزینه ها و بالا بردن روحیه آنها برشمرد.

مدیرکل حراست سازمان منطقه آزاد کیش از مذاکره با بانک ها جهت ارائه تسهیلات کم بهره به کیشوندان ، مذاکره با ایرلاین ها جهت ارائه تسهیلات خرید بلیط، مذاکره با مراکز بیمه برای دریافت تسهیلات ویژه همچنین رایزنی با جامعه بازاریان و جامعه پذیرایی جهت ارائه تسهیلات به ساکنان و دارندگان کارت کیشوندی خبر داد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش | نگاه متفاوت و تحلیلی به اخبار کیش