شما اینجا هستید
اجتماعی » دیدار مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با امام جمعه جزیره

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در ادامه سخنان خود توجه ویژه به مسائل فرهنگی و اجتماعی جزیره را امری مهم برشمرد و افزود: باید برای توسعه متوازن ابعاد فرهنگی و اجتماعی، اقتصادی و گردشگری در کیش همت کنیم.

سرهنگی در ادامه مطرح کرد: تدوین یک سند فرهنگی درخور شان جزیره کیش با در نظر گرفتن مقتضیات این منطقه باید مورد توجه صاحب نظران فرهنگی قرار گیرد.

وی بر ایجاد و حفظ تعادل بین وظایف اقتصادی و فرهنگی تاکید کرد و اظهار داشت: با بهره گیری از ایده های افراد خلاق باید چند “برنامه نوآورانه فرهنگی” طراحی تا در کنار حفظ کرامت انسانی، دغدغه جمهوری اسلامی در ارتباط با بحث حجاب و عفاف نیز در نظر گرفته شود.

رحیم سرهنگی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش اطلاع رسانی دقیق و صحیح فعالیت های مثبت کیش را یکی از موارد مهمی عنوان کرد که باید در دستور کار قرار گیرد.

سرهنگی بر لزوم احیا پایگاه های اجتماعی تاکید کرد و عنوان داشت: مساجد و نماز جمعه باید پایگاهی برای رسیدگی به مسائل اجتماعی و معیشت مردم باشد و ما می توانیم با احیا این موضوع در کیش اسباب رضایتمندی مردم را فراهم کنیم.

وی در پایان گفت: می توانیم با بهره گیری از ایده های نو در الگوی اسلامی، مباحث فرهنگی جزیره کیش را تقویت کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین علیرضا بی نیاز نیز ضمن ابراز خرسندی از ایجاد ثبات مدیریتی با تعیین مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: تعیین مدیرعامل به مدت ۳ سال،‌ حس امیدواری را در دل ساکنان، سرمایه گذاران، فعالان اقتصادی و کسبه و بازاریان کیش روشن ساخت.

امام جمعه کیش با قدردانی از رحیم سرهنگی برای قبول مسئولیت در این شرایط سخت افزود: حضور مدیرعاملی جوان و اهل نظر، مسیر را برای برنامه ریزی و فراهم کردن زیر ساخت ها در چشم انداز کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت هموار می کند..

وی با اشاره به قابلیت های همه جانبه کیش، توسعه تمامی حوزه ها با بهره گیری از ظرفیت های موجود را مستلزم برنامه ریزی جامع و مناسب عنوان کرد.

حجت الاسلام و المسلمین علیرضا بی نیاز در بخش دیگر به مشکلات اولیه مردم در جزیره کیش اشاره و خاطر نشان کرد: معیشت ، مسکن ، آموزش و پرورش و درمان نکاتی هستند که باید با تدبیر این تیم مدیریتی به بهترین شکل ممکن رفع شوند

امام جمعه کیش اخذ مجوز ورود خودرو را از دیگر معضلات این منطقه برشمرد و بیان داشت: هماهنگی هایی در این خصوص انجام شده و طی بررسی ها مشخص شد که مشکل جزیره کیش با ورود حدود ۲ هزار خودور حل می شود بنابراین باید با تلاش مستمر، مشکلات اینچنینی را به عنوان مشکلات اولیه برطرف کنیم.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش | نگاه متفاوت و تحلیلی به اخبار کیش