شما اینجا هستید
اجتماعی » استمرار کنترل و نظارت بهداشتی توسط بازرسان بهداشت محیط کیش

رئیس مرکز بهداشت کیش با اشاره به بازرسی‌های صورت گرفته در سه ماهه تابستان امسال گفت: در سه ماهه دوم سال سالجاری از ۲۲۹۱مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی بازدید و در همین راستا برای ۴۶ واحد صنفی اخطار بهداشتی صادر شد.

دکتر رضانیا با تاکید بر اینکه طبق بازدید‌های صورت گرفته ۱۶ مورد تخلف به مراجع قضایی معرفی شد، افزود: تعداد ۲ مرکز توسط کارشناسان بهداشت محیط پلمب شد.
وی اظهار داشت: در بازرسی های صورت گرفته در کیش ۶۳ مورد نمونه برداری از مواد غذایی و خوراکی،۵۹ مورد نمونه برداری میکروبی و شیمیایی از آب آشامیدنی،۶ مورد بررسی آلودگی ناشی از فاضلاب، ۳ مورد بازدید از مدارس و مهدهای کودک، ۱۸ مورد نمونه برداری از نان، ۱۴۲ مورد صدور صلاحیت بهداشتی، ۱۶۰مورد بازدید از غرفه های لوازم آرایشی و بهداشتی، ۵۱ مورد نمونه برداری از مواد آرایشی و بهداشتی، ۵۰۲ مورد اندازه گیری کلر آب آشامیدنی ،جمع آوری و معدوم کردن ۱۳ هزار و ۸۰۵ کیلوگرم مواد غذایی فاسد، و ۳۵۹۴ مورد سنجش مواد غذایی با تجهیزات پرتابل از مهمترین اقدامات انجام شده توسط کارشناسان بهداشت محیط کیش بوده است.

وی با اشاره به اینکه در ایام تعطیل و ساعات غیراداری نیز تیم های بازرسی در حال فعالیت هستند، گفت: تعداد ۱۲ بازرس بهداشت محیط در گروه‌های ۲ نفره وظیفه بازرسی‌ها را بر عهده دارند.
دکتر رضانیا با اعلام اینکه در سه ماهه دوم امسال به ۷۹ مورد شکایت واصله رسیدگی شده است گفت: کیشوندان و گردشگران گرامی ، در صورت داشتن شکایات بهداشتی با شماره های ۴۴۴۲۳۳۱۱ در تایم اداری، سامانه ۱۹۰ و ۰۹۳۴۷۶۹۰۱۹۹در تمامی ساعات در ارتباط باشند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش | نگاه متفاوت و تحلیلی به اخبار کیش