شما اینجا هستید
اخبارکیش » رسانه ها موثر در مبارزه با فساد اقتصادی

از جمله ابزار موثر در مقابله با فساد، ایجاد و تقویت نهاد رسانه های مستقل از قدرت است که با رصد مستمر مبادی قدرت و ثروت ملی، موجب پاسخگویی نهادهای قدرت شوند.

رسانه ها می توانند با ایجاد حساسیت در افکار عمومی، مبارزه با فساد را از فاز نظری به مرحله عملی وارد نمایند و طرز تفکر جامعه را نسبت به بروز فساد تغییر دهند.

آزادی مطبوعات، ایجاد و تقویت رسانه مستقل از دولت، سبب کارآمدی و سلامت نظام اداری خواهد شد.

هرگونه تصدی دولت در ایجاد و مدیریت رسانه، خود مخالف اصل شفافیت و پاسخگویی قدرت خواهد شد. تا زمانیکه عزم حاکمیت به سمت حمایت از رسانه های متعدد و  مستقل نرود، امکان اصلاح نظام اقتصادی و سیاسی و فرهنگی پدید نخواهد آمد.

برخی با شیطنت مشغول نابودی رسانه های مردم نهاد و مستقل می باشند که بدون شک یا ماموریت در نابودی مشروعیت نظام سیاسی دارند یا ناآگاهانی هستند که به اشتباه فرصت مدیریت یافته اند.

در هر صورت تا زمانیکه ریشه های فساد شناسایی نشود و نسبت به ابزار مقابله مدنی با آن توسط مدیران عزم سیاسی وجود نداشته باشد و اصرار به نابودی رسانه های مستقل وجود داشته باشد، در سپهر سیاسی امیدی به ضدیت با فساد پدیدار نخواهد شد و بدین صورت فساد سیستماتیک نهادینه خواهد شد و مافیا تعیین کننده نظام اجتماعی در جهت منافع خود خواهد شد.

باید به ریشه های محدود سازی رسانه ها با دقت و حساسیت چند برابر توسط اصحاب رسانه پرداخته شود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش | نگاه متفاوت و تحلیلی به اخبار کیش