شما اینجا هستید
اخبارکیش » وقتی آش آنچنان شور می شود که صدای خبرنگار خبرگزاری دولت هم در می آید

در دوره های اخیر مدیریتی سازمان منطقه آزاد کیش، نقد پذیری و پاسخگویی جزو چالش های اساسی بوده است و متاسفانه متولیان امر به جای پاسخگویی به سوالات و پرسش رسانه ها و افکار عمومی، صرفا جهت رضایت افراد و ارکان بالادستی گام برداشته اند و رابطه روابط عمومی سازمان منطقه آزاد کیش و مدیران با رسانه های منتقد و دلسوز چندان جالب نبوده است. در این مورد می توان ساعت ها گفت و نوشت.

آش آنچنان شور شده است که صدای خبرنگار خبرگزاری دولت در کیش نیز در آمده است. در خبرگزاری ایرنا امروز یادداشتی به این مضمون منتشر شد:

چالشی به نام اقناع افکار عمومی در معاونت فرهنگی منطقه آزاد کیش

معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش که عملا وظایف اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز به آن محول شده، نتوانسته در حوزه رسانه موفق عمل کند؛ نیم نگاهی به عملکرد این معاونت نشان می‌دهد که عمده ترین چالش‌هایی که این جزیره زیبا در سه ماه گذشته با آن درگیر بوده، مربوط به مباحث فرهنگی و اجتماعی بوده که با یک نگاه تک بعدی در حوزه رسانه چالش بر انگیز نیز بوده است.

از مشکلات مربوط به مباحث فرهنگی و اظهارات غیر ضروری در حوزه رسانه، تا اتو دادن به رسانه‌های معاند، بایکوت خبری دستاوردهای دینی و قرآنی در کیش و بلاتکلیفی خانه مطبوعات از جمله مواردی است که معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش را درگیر خود کرده است.

به طور مثال آیین رونمایی از بزرگترین تندیس قرآنی جهان در کیش در حالی با حضور مدیران تراز ملی در جزیره برگزار شد که معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد از هیچ رسانه‌ای برای پوشش خبری این آیین دعوت نکرد!

حال با نیم نگاهی به حاشیه‌های رخ داده در حوزه فرهنگی جزیره کیش در سه ماه اخیر، این سوال مطرح می‌شود که چرا در بحث پوشش خبری اظهارات شخصی که منجر به چالش‌هایی در سطح ملی و بین المللی شده، این معاونت مسیر دعوت از رسانه‌ها را به خوبی می‌شناسد، لیکن در بازگو کردن دستاوردهای دینی و مذهبی دولت در جزیره کیش که می‌تواند منجر به تغییر نگاه‌های غلط به این جزیره شود، بایکوت خبری را بر می‌گزیند؟

در اتفاق تامل برانگیز مشابه دیگر نیز آیین افتتاح «مکتب قرآن مرجان» در جزیره کیش که با حضور دبیر شورایعالی مناطق آزاد همراه بود، بدون خبرنگاران برگزار شد و این برنامه مهم فرهنگی نیز با ندانم کاری سوال بر انگیز معاونت فرهنگی و اجتماعی در یک سکوت خبری معنادار اتفاق افتاد.

وقتی متولی حوزه فرهنگ جزیره کیش در نحوه ارتباط گیری با رسانه‌ها و چگونگی اقناع افکارعمومی ضعف اساسی داشته باشد، قطع یقین روایت اول از دست رسانه‌های رسمی داخلی خارج و زمینه برای سم پاشی رسانه‌های معاند آن‌ور آبی هموار می‌شود.

معاونت گردشگری و فرهنگی سازمان منطقه آزاد کیش باید به این نتیجه برسد که کار رسانه‌ای در مباحث فرهنگی با نصب چند بنر در نقاط مختلف جزیره محقق نمی‌شود؛ باید از رسالت مهم و اصلی خبرنگاران و رسانه‌های تصویری و نوشتاری برای اقناع افکار عمومی، بازگو کردن دستاوردهای موفق، گسترش واقعیت‌های فرهنگ اصیل، غنی ایرانی و اسلامی و فرهنگ سازی به دور از شعار زدگی در جامعه بهره برد تا سدی باشد در برابر تهاجم فرهنگی بیگانگانی که امروز مسیر نابودی خانواده ایرانی را در قالب یک جنگ ترکیبی در حوزه رسانه ترسیم کرده‌اند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش | نگاه متفاوت و تحلیلی به اخبار کیش