شما اینجا هستید
اخبارکیش » داشتن شغل حق جوان بومی جزیره است

طبق قانون مناطق آزاد یکی از اهداف اصلی تشکیل این مناطق رفع محرومیت، توانمندسازی، ایجاد اشتغال و رفاه اقتصادی برای ساکنان اصلی و بومیان آنها است.
در این بین باید گفت که بدون تردید یکی از دغدغه‌های همیشگی بومیان در مناطق یادشده اشتغال است.
با این وجود پرسش اینجاست که چرا جزیره کیش به عنوان اولین منطقه آزاد کشور پس از گذشت بیش از ۳دهه فعالیت خود، در جذب نیروهای بومی موفق عمل نکرده است؟
امروز با وجود تقاضاهای زیاد جوانان تحصیلکرده بومی برای اشتغال و استخدام در سازمان منطقه آزاد و سایر ارگانهای وابسته متاسفانه کماکان شاهد جذب نیروهای غیر بومی هستیم در صورتیکه این فرصت حق جوان بومی جزیره است؛ جوانی که در این دیار حق آب و گل دارد و نسبت به سرزمین آبا و اجدادی خود دلسوز بودن و دنبال ایفای نقشی تاثیرگذار در آن است.
چرا در خصوص استخدام نیروهای بومی تاکنون هیچ برنامه‌ای مدون وجود ندارد، مگر چند نفر بومی تحصیلکرده داریم که سازمان قادر به حل مشکل استخدام آنها نمی باشد اگر به ازای هر ۱۰ نفر استخدام غیر بومی یک نفر نیروی اهل جزیره جذب میشد تاکنون این مشکل حل شده بود.
ما بومیان جزیره از جناب دکتر سرهنگی مدیر عامل محترم سازمان که جوانی فعال، تحصیلکرده و آگاه به شرایط جزیره و بومیان است انتظار داریم با همکاری هیئت مدیره مجموعه یادشده، راهکاری قانونمند در جهت جذب و استخدام بومیان مصوب نمایند تا شاهد حل شدن نهایی این مشکل در آینده نزدیک باشیم.

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش | نگاه متفاوت و تحلیلی به اخبار کیش