شما اینجا هستید
اجتماعی » در آموزش و پرورش کیش چه خبر است؟

حدود ۲۰ روز قبل، توسط چند تن از اولیا دانش آموزان مدرسه…. به ما خبری رسید مبنی بر کتک خوردن یک دانش آموز توسط یکی از مسئولان آموزش و پرورش کیش… دانش آموز فوق، یتیم بوده و نزد خواهرش زندگی می کند. با توجه به ترس خواهر و همچنین خود دانش آموز از عواقب پیگیری، موضوع را رسانه ای نکرده و به مراجع ذیصلاح اطلاع داده و پیگیر برخورد قانونی با متخلف بودیم (شماره تماس دانش آموز و خواهرش نزد این رسانه محفوظ است) . با توجه به عدم رسیدگی، توسط انجمن اولیا، و مربیان مدرسه، نامه ای به مراجع نظارتی ارسال گردید و رسانه های کیش نیز تا پاسخگویی آموزش و پرورش و برخورد با فرد متخلف و جهت جلوگیری از اقدامات مشابه پیگیر موضوع خواهند بود. متن مشترک رسانه های کیش درباره این موضوع به شرح ذیل می باشد:

یتیم‌نوازی یکی از مسئولان آموزش و پرورش کیش

یکی از مسئولین رده‌بالای آموزش و پرورش کیش، طی حضور _ به‌منظور میانجیگری بین طرفین دعوای کودکانه _ در یکی از دبستان‌های جزیره با کتک زدن یکی از دانش‌آموزان فقیر و یتیم مدرسه، از طرف دیگر دعوا دلجویی کرد!

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پیام پژواک، در تاریخ دوم اردیبهشت‌ماه، در یکی از دبستان‌های جزیره که ظاهرا پیش‌تر و بیش‌تر نیز بستر نابهنجاری‌های متعددی بوده است، بین دو دانش‌آموز دعوایی صورت می‌گیرد که به زد و خورد انجامیده است.
پیرو این مشاجره مادر یکی از این کودکان جهت اعتراض به مدرسه مراجعه می‌کند، مدیر مدرسه در پی ناتوانی در حل مسئله، دست به دامن آموزش و پرورش می‌شود و یکی از مسئولین رسمی و رده‌بالای اداره به مدرسه اعزام می‌شود.
این مسئول! جهت دلجویی از مادر حاضر در مدرسه، در حضور همه از جمله مدیر مدرسه و رئیس و تعدادی از اعضای انجمن مدرسه اقدام به کتک زدن دانش‌آموز دیگر و با سیلی محکمی وی را نقش بر زمین می‌کند.
شرایط روحی این دانش‌آموز چنان بحرانی می‌شود که یکی از والدین از اورژانس اجتماعی درخواست کمک می‌کند، اما کارشناسان اورژانس اجتماعی نیز با برخورد این مقام مسئول از مدرسه اخراج و با این جمله مواجه می‌شوند که: “در مکانی که تحت‌نظر و اختیار من است، حق ورود ندارید”.
گفتنی است این دانش‌آموز پدرِ خود را از دست داده است و مادر وی نیز بعد از ازدواج مجدد در شهر دیگری زندگی می‌کند. متاسفانه این کودک از لحاظ مالی نیز در فقر شدید به‌سر می‌برد و با حداقل کمک‌های والدین مدرسه، روزگار می‌گذراند. که قطعا اگر این‌طور نبود آن آقای مسئولِ میانجی‌گر، جرات و جسارت چنین خطایی را پیدا نمی‌کرد.
طی این مدت، مراتب به دادگستری محترم جزیره، بخش شکایات وزارت آموزش و پرورش و دیگر مسئولان کیش اطلاع‌رسانی شده است اما از آنجاکه بازخوردی مشاهده نگردیده است تعدادی از والدین خواستار رسیدگی و پیگیری جدی این تخلف و خطای انسانی شده‌اند.
به‌گفته‌ این اولیا، دانش‌آموز مذکور در شرایط روحی بحرانی به‌سر می‌برد.
شایان ذکر است، این دانش‌آموز و خواهر ناتنی‌اش تهدید به اخراج و اقدام در جهت قطع اندک‌ حمایت‌های مالی گشته‌اند که مبادا اعتراضی در این حوزه داشته یا حتی خبر آن را عمومی کنند و اکنون نیز این خبر با نگرانی اعضای انجمن اولیا و مربیان مدرسه و طی صورتجلسه‌ کتبی به امضای ایشان تهیه شده است.
لذا رسانه‌های کیش ظرف امروز به اداره‌ آموزش و پرورش فرصت توضیح و توبیخ کارمند مذکور را می‌دهد. در غیر این‌صورت در گزارش بعدی، جزئیات حادثه اعم از نام و سِمت مسئول خاطی، نام مدرسه، نام مدیر، نام دانش‌آموز آسیب‌دیده و شاهدان عینی ماجرا منتشر خواهد شد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش | نگاه متفاوت و تحلیلی به اخبار کیش