شما اینجا هستید
اخبارکیش » کیش، میزبان مسابقات بدنسازی قهرمانی جهان خواهد بود؟!

رافائل سانتونخا عصر یک‌شنبه در نشستی خبری که در حاشیه مسابقات بین‌المللی مستریونیورس برگزار شد، اظهار کرد: فدراسیون فیتنس و پرورش انجام در پنج قاره فعالیت دارد و ۲۰۴ کشور عضو این فدراسیون هستند و امروز در ایران حضور داریم تا در مورد مسابقات قهرمانی جهان بزرگسالان مردان صحبت کنیم.

وی افزود: دسته‌های مختلفی داریم و توانسته‌ایم توجهات را به فیتنس چلنج جذب کنیم. دارای رویدادهای رسمی مانند قهرمانی آسیا، آفریقا و جهان و سایر رویدادها دعوت‌شدنی است.

رییس فدراسیون جهانی فیتنس و پرورش اندام با بیان این که در رویدادهای بین‌المللی تیم‌های ملی حضور می‌یابند و سایر رویدادها ورزشکاران علاقمند هستند در رویدادها شرکت کنند، عنوان کرد: مهم‌ترین رویداد ما در سال جاری مسابقات قهرمانی مردان جهان است و قرار است در جزیره کیش در ایران برگزار شود و کشورها و تیم‌های ملی از پنج قاره جهان در این مسابقات حضور می‌یابند.

سانتونخا با تاکید بر این که انتظار داریم بیش از ۱۰۰ کشور در این مسابقات شرکت کنند، خاطرنشان کرد: مسابقات قهرمانی بانوان جهان نیز در توکیو برگزار می‌شود و قهرمانی کودکان جهان نیز هفته آینده در صربستان برگزار خواهد شد؛ مسابقات قهرمانی جهان بزرگسالان مردان، رویداد رسمی و بسیار مهم برای کشورها و ارگان‌های مختلف است و کشورها فدراسیون‌ها را حمایت می‌کنند تا در این مسابقات شرکت کنند.

وی افزود: رویدادهای رسمی با رویدادهای دعوت شدنی متفاوت است و به همین دلیل انتظار می‌رود بیش از ۱۰۰ کشور در مسابقات قهرمانی بزرگسالان مردان جهان شرکت کنند.

رییس فدراسیون جهانی فیتنس و پرورش اندام با اشاره به این که مسابقات فیتنس اسپرت هم رویداد مهم دیگری است که ماه آینده برگزار می‌شود، گفت: فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام ایران فدراسیونی است که همکاری خوبی با فدراسیون جهانی دارد و چند دوره قهرمان جهان شده است و این دلیل مهمی است که کنگره رای داد تا ایران میزبان مسابقات قهرمانی جهان بزرگسالان مردان شود.

سانتونخا با اشاره به این که باید بدانیم نسل جدید به دنبال چه چیزی است؟ خاطرنشان کرد: در گذشته شرایط متفاوت بود و امروزه سبک زندگی فیتنس متفاوت است و ورزشکار به باشگاه می‌رود تا از ورزش کردن لذت ببرد اما در گذشته ورزشکاران همانند یک گلادیاتور به باشگاه می‌رفتند.

او با بیان این که در حال آموزش به ورزشکاران هستیم تا متوجه شوند به چه علت کنترل دوپینگ مد نظر قرار می‌گیرد، گفت: ورزشکاران می‌توانند انتخاب کنند که برای کشورشان مدال بگیرند، مدالی که از سوی مقامات رسمی کشورها به رسمیت شناخته می‌شود وظیفه ما این است که ورزشکاران را راهنمایی کنیم.

رییس فدراسیون جهانی فیتنس و پرورش اندام در پاسخ به این که اخیرا تشکیلات MPC ورزشکاران ایرانی که در IFBB شرکت کرده بودند را محروم کرده و کارت‌های حرفه‌ای آن‌ها را باطل کرده است، تصریح کرد: فرض کنید شما یک فروشگاه دارید و اجازه نمی‌دهید برخی به آن وارد شوند و سازمان‌های خصوصی نیز این گونه‌اند و باید اساسنامه فدراسیون جهانی را بخوانید اما اساسنامه آن ارگانی که می‌گویی، کجاست؟ ما طبق ساختارهای ورزشی جلو می‌رویم و بنده در مورد سازمان‌های سوم صحبت نمی‌کنم و در مورد فدراسیونی حرف می‌زنم که اساسنامه دارد و قاعده‌مند است. به سایت وادا بروید و اسم شخصی که صاحب این تشکیلات است در لیست محرومیت وادا قرار دارد.

سانتونخا در پاسخ به این که آیا تشکیلات MPC را به عنوان رقیب می‌پذیرید؟ بیان کرد: خیر، چون در مورد مسائلی نظیر وررش قاعده‌مند و فعالیت شخصی و خصوصی صحبت می‌کنیم و اگر آن‌ها برخی مسائل را بپذیرند می‌توانیم با یکدیگر همکاری داشته باشیم. درها برای همکاری باز خواهد بود اما برای شکستن قوانین نیست.

وی در پاسخ به انتقادات مطرح شده نسبت به مشارکت پایین کشورها در مسابقات و این که او تنها پای ثابت مسابقات مستریونیورس است، گفت: من برای ایران احترام زیادی قائل هستم و باید تا مسابقات قهرمانی جهان صبر کنیم و میزان مشارکت را آن زمان ببینیم. فرصت خوبی است تا مردم به ایران بیایند و زیبایی‌های کشور شما را ببینند.

رییس فدراسیون جهانی فیتنس و پرورش اندام در پاسخ به این که چرا همواره تنها به ایران می‌آید و مشارکت کشور در مسابقات پایین است، گفت: بنده به ۱۶۱ کشور در طول عمرم سفر کرده‌ام و مسائل مختلفی را می‌دانم، شما کشور زیبایی دارید که پتانسیل بالایی برای مسابقات ورزشی دارد.

سانتونخا افزود: هم‌چنین باید بدانیم قرار بود یک تیم از اسپانیا به ایران بیاید اما با مشکل ویزا مواجه شدند.

او در پاسخ به سوالی مبنی بر موضع  فدراسیون جهانی فیتنس و پرورش اندام به جنایات رژیم اشغالگر قدس در غزه و موضع این فدراسیون نسبت به این مساله، اظهار کرد: مجددا این ورزش نشان می‌دهد که ما علیه هر گونه کشتار و جنایت هستیم. فلسطین از سال‌ها قبل عضو مورد احترام فدراسیون جهانی است و در مسابقات قهرمانی اروپا امیدواریم به مسابقات قهرمانی آسیا برویم و قطعا خوشحال می‌شویم آن‌ها را در مسابقات قهرمانی جهان هم ببینیم. در حال حاضر پنجاه تنش نظامی بین کشورها وجود دارد و پشت آن داستان‌های غم‌انگیز زیادی وجود دارد و ما معتقد هستیم ورزش می‌تواند راهگشا باشد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش | نگاه متفاوت و تحلیلی به اخبار کیش