شما اینجا هستید
اخبارکیش » ۱۸ روز مانده به نوروز مبارک

گر چه هیچ میزی به هیچ مدیری وفادار نبوده و نخواهد بود ولی وقت و بی وقت بودنِ این جابجا کردنها آنهم در یک شهر گردشگری و برخاسته از ماه های کرونایی و رکود ، کمتر از دو هفته به عید ، نوبر است .

روزی که شنیدم دکتر بانک پا به بازنشستگی گذاشتند ، با وجودی که ایشان را جزو بر باد دهندگانِ اقتدارِ مناطق آزاد میدانستم ، خدا خدا کردم تا پایانِ این دولت باقی مانند تا بخاطر چند ماه ، مناطق آزاد بیش از این دچار سر در گمی نشوند ، نمیدانستم ماندگاریشان موجبِ دگرگونی در کیش و آن سر در گمی که عرض کردم برای جزیره مان خواهد شد .

اکنون نیز میترسم بگویم این رفتن خوب است یا ماندن .

کیش عزیز و مردمش عادت به هول دادنِ مدیرانِ ارشدِ خود دارند ، تا سرعت میگیرند و مسلط بر امور میشوند ، روسای شان را گویا خوش نمی آید و بهترین ابزارِ سرعت گیرشان که عزل و نصب ست را پیشِ پایِ این شهرِ قهرمان در پیشرفت میگذارند ، عادتمان میدهند چون خودشان از دنده عقب بیشتر از سایرِ دنده های رو به جلو بهره گیریم .

بعنوان یکی از هزاران هزار ساکن و شاغلِ مناطقِ آزاد کشور به آقای دکتر بانک عرض میکنم ، با زندگی و شغل این جماعت بازی نکنید ، مناطق آزاد شرکتِ شخصیِ شما نیست که سلیقه ای و توصیه ای اداره شود ، سرمایه های ریز و درشتِ انسانهای مهاجر در گرو ی تصمیماتِ ریز و درشتی ست که برای ما میگیرید ، زورمان را با هزار دلیل و ترفند گرفته اید ، از آن شیر ، دُمی مانده که به لطفِ امثال شما و بزرگانتان این دُم هم خواهد افتاد و ساخته هایِ بلندمان را به کوتاهیِ دیگر شهرها رساندید ، گمانمان این بود منطقه ی آزادی چون کیش الگویِ رشدِ هزاران شهر ایران میشود که البته این فرصت سوزانده شد و از ما تیز رو ها ، لاک پشت هایی ساختید بابِ میل .

برای دکتر مظفری این عزل تبدیل به یک جهش در دورانِ جدیدِ جمهوری خواهد شد و شاید به ایشان خدمت کردید ، در کارنامه ی دکتر آهنگران یک صدارت بر کیش اضافه شد ، رییس جمهور هم از این حرکتِ سریعِ جنابعالی خشنود شدند ، بفرمایید در این شبِ عیدی چه معجزه و خیری نصیبِ کیشوندانِ مضطرب شد؟!

یادتان باشد جناب دکتر ، این صفحه و مهره ها که جنابعالی و دوستان شطرنج بازی میفرمایید رویِ گُرده هایِ ما قرار دارد ، کمرها تا شده تا صفحه سطحی مناسب برایِ جابجا کردنهایِ شما بزرگان شود ، آنهایی نگه دارنده ی میزِ شطرنج شدند فاصله ی زیادی با سقوط ندارند .

یکبارِ دیگر فرصتی دست یافت برنده باشید ، آیا آنقدر توان در خود میبینید مردم تان را نیز با برنده شدن ، کامشان را شیرین کنید ؟

آیا خواهید توانست در مراحل پایانیِ خدمتِ خود ، زبانِ اکثریتِ جامعه ی مناطق آزاد را به رضایت از عملکردتان باز کنید ؟

ما فعلا کیشِ شماییم .

نوروزتان پیروز .

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

 1. داود گودرزی

  درود

  نویسنده عزیز شما گویا تازه به این شهر آمده آید و یا احتمالا از نوع پروازی هستید نمیدانم اما متن شما کاملا بی اطلاعی شما را از وضعیت جزیره نمایش میدهد. اولا مردم کیش و خود کیش قدرت و انتخابی ندارند که کسی را هل بدهند. در واقع مردم کیش اصلا کرسی انتخابی ندارند که توسط آن کرسی کسی را عزل با منصوب کنند. لذا جنگ قدرت‌ها و بخور و بچاپ های داخلی را به مردم نسبت ندهید. دوما مگر این مدیر یا آن مدیر طی یک دهه اخیر برای مردم تفاوتی داشته اند که تا شتاب می‌گیرند کمر به عزل آن ببندند و خوششان بیاد یا نیاد؟
  سوما مدیرانی که طی یک دهه و‌ حتی ۱۵ سال اخیر بر مسند حکم این جزیره بوده اند والا ما کار بسزایی جز ایجاد رکود گستره تر از آنها ندیده ایم چه برسد به شتاب و کمی جمله شما در توهم نگاشته شده است.
  چهارما هر سال که می‌گذرد امکانات تجاری و توریستی کمرنگ تر و منبع درآمد سازمان بیشتر بیشتر از خدمات شهری در رنگتر میشود که این بی کفایتی و بسوادی مدیران منصوب شده به قول شما در شتاب را یاد آوری میکند‌.
  و لذا جزیره ای که این همه پتانسیل توریستی دارد تهی از توریست می باشد و خجالت آور است. به نوبه ای توضیح در باره آن را واگذار میکنم به قضاوت مردمی. والا که آمدن مسافر از سرزمین اصلی را توریست نمی گویند.
  متاسفانه چاپلوسان و تملق کشان آنقدر در دستگاه های فاسد حکومتی بیشمار شده اند که تعاریف بدیهی اقتصادی را نیز با مماشات تغییر میدهند.

  طبق متون گذشته که در این وب سایت پست کرده ام منطقه آزادی که تهی از کارخانه تولیدی، فاقد کالا برای صادرات، تهی از توریست، فاقد نمایندگی مطرح برند های جهانی و خیلی موارد دیگر …. را منطقه آزاد نمی گویند بلکه کیش امروز بیشتر شبیه دهاتی است که شده آسایشگاه مشتی پولدار تیغ زن از خدا بیخبر که تنها برای دمی استراحت و آرامش آن همانند تفرج گاهی بکر چند روزی را مهمان هستند و میروند عامه مردم نیز که تنها ببینده هستند و میدایندو میروند. دریغ از یک جو همت همین مدیران شتابنده فرمایش شما که فکر به حال این اوضاع هرت در هرت کرده باشد.
  ومن الله توفیق.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش | نگاه متفاوت و تحلیلی به اخبار کیش