شما اینجا هستید
اجتماعی » پروازهای فرودگاه بین‌المللی کیش درشرایط قرمز کرونایی ۲۹ درصد کاهش یافت

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش به نقل از شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه های کیش ، در نیمه اول فروردین امسال ، با برقراری ۱۷۲۴  پرواز انتقال  ۱۶۸هزار و ۴۰۹ مسافر و ۱ میلیون و ۲۱۵ هزار و ۶۵۷  کیلوگرم بار در فرودگاه‌ کیش انجام شد.

به گفته علی عرب مدیر عامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه های کیش این آمار نسبت به نیمه دوم فروردین امسال در نشست و برخاست  ۲۹ درصد ، در اعزام و پذیرش مسافر۳۳ درصد و درارسال و پذیرش بار و پست ۳۰ درصد کاهش داشته است.

وی با اعلام این خبر عنوان کرد: در سال ۹۹ در مجموع با برقراری ۲۱ هزار و ۵۸۵  پرواز و جابه جایی ۲ میلیون و ۳۰۰ هزارو ۶۹۱ مسافر، بیش از ۲۶ میلیون و ۲۸۸ هزار و ۷۱۱ کیلوگرم بار در فرودگاه‌ کیش انجام شد که نسبت به سال ۹۸ در نشست و برخاست ۴ درصد و دراعزام و پذیرش مسافر۲۳ درصد کاهش داشته است.

علی عرب با اشاره به کاهش آمار پروازها و مسافران به دلیل اعمال محدودیت های ناشی از شیوع کرونا  افزود: مقایسه پروازهای انجام شده در فرودگاه کیش در اسفند ۹۹ نسبت به بهمن۹۹ نشان می‌دهد که نشست و برخاست ۵ درصد کاهش و اعزام و پذیرش مسافر۱۰درصد کاهش داشته است.

لازم به ذکراست درجزیره کیش و با شروع موج جدید همه گیری کرونا، طبق مصوبات ستاد کرونا محدودیت های گسترده ای در روند فعالیت های منطقه اعمال شد که تعطیلی بازارها و مراکز تجاری و تفریحات و خدمات گردشگری . پس از آن محدودیت چشمگیر کاهش ساعت فعالیت بازارها ، تشدید نظارت و بازرسی بر روند رعایت ضوابط بهداشتی در صنوف مختلف ، مبادی ورودی ، ناوگان حمل و نقل شهری و نقاط مختلف سطح شهرو نوارساحلی و همچنین کاهش پروازها ازجمله این تمهیدات بودکه سبب شد شیب ابتلای ساکنان و گردشگران به کرونا در روزهای اخیر کاهش یابد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش | نگاه متفاوت و تحلیلی به اخبار کیش