دسته: اقتصادی
سازمان هواپیمایی کشوری برای خلبانان پروازهای کیش هشدار ایمنی صادر کرد

مدير كل دفتر بررسی سوانح و حوادث سازمان هواپیمایی کشوری از صدور هشدار ایمنی برای خلبانان پروازهای کیش خبر داد.

شروع مرحله پیش راه اندازی “آزمایشِی” پایانه جدید فرودگاه کیش

با اخذ مجوزهای لازم و به صورت آزمایشی، هواپیمای کیش ایر مسافران ساعت ۶ و ۲۵ صبح خود را در ترمینال جدید فرودگاه بین المللی کیش پیاده کرد.

بازدید بیش از ۳ هزار واحد صنفی کیش در ایام نوروز

مدیر بازرگانی سازمان منطقه آزاد کیش از نظارت های فراگیر و بازدید ۳ هزار و ۴۲۶ واحد صنفی در سطح جزیره کیش خبر داد.

برنامه ۱۴۰۲ مناطق آزاد کشور تحقق ۱۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی است

مشاور رییس جمهور و دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد برنامه ۱۴۰۲ مناطق آزاد کشور را تحقق ۱۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی اعلام وعنوان کرد: سرمایه گذاری عنصر اصلی و اولیه تولید است به همین منظور در مناطق آزاد ۳۵۰ بسته سرمایه گذاری خارجی فراهم شده است.

مناطق آزاد نه مرکز بی‌بندوباری، بلکه مرکز توسعه‌اند

مدیرعامل سابق منطقه آزاد ماکو با بیان اینکه یکسری مسئولان به مناطق آزاد بدبین هستند، گفت: خیلی از ائمه جمعه فریاد می‌زنند که مناطق آزاد مرکز فساد و فحشا شده، اما باید پاسخ دهند که به استناد کدام آمار چنین صحبتی می‌کنند؟ در کیش فساد زیاد است یا تهران یا هر شهر دیگر؟

کلیات بودجه ۱۴۰۲ منطقه آزاد کیش بررسی شد

در بازدید معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور مناطق دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد از کیش، کلیات بودجه ۱۴۰۲ سازمان منطقه آزاد کیش مورد بررسی قرار گرفت.

کلید جذب سرمایه گذاران خارجی به مناطق آزاد در دست وزارت امور خارجه

یکی از مهم ترین راه ها برای توسعه و جذب سرمایه گذاری خارجی به مناطق آزاد استفاده از فرصت وزارت امور خارجه است. نکته ای که تاکنون مغفول مانده و می توانسته در این زمینه قوی تر عمل کند. رئیس شورای هماهنگی فعالان اقتصادی مناطق آزاد در این مورد گفت: ارتباطات خارجی با مناطق آزاد […]

برگزاری نخستین نشست خبری کمیته نظارت بر نرخ خدمات ستاد نوروزی کیش

دبیرکمیته نظارت بر نرخ خدمات ستاد نوروزی، از تامین کالا و اقلام مصرفی مورد نیاز، راه اندازی بازار میوه و تره بار، اعلام نرخ مبنای فروش ماهی، پاسخگویی لحظه ای به شکایات و نظارت نامحسوس بازرسان بر ارائه خدمات درسطح جزیره خبر داد.

خودروهای آمریکایی و انگلیسی خیر/ لامبورگینی، فراری و مرسدس میباخ آری

چند هفته از اعلام مصوبه پلاک ملی شدن خودروهای مناطق آزاد می گذرد ولی هنوز شیوه نامه و تعرفه های قانونی ابلاغ نشده است.طرحی که در شرایط ممنوع کردن واردات آیفون ۱۴ به اتهام لاکچری بودن، پای ماشین های چند ده میلیاردی سوپر لاکچری را به خیابان های شهر باز می کند و این در […]

پشت پرده رانت بزرگ اطلاعاتی در مناطق آزاد/ چه کسی انبوهی از خودروهای ژاپنی را خریده تا از مصوبه پلاک ملی سود میلیاردی ببرد؟

نمایندگان مجلس در حالی در مصوبه‌ای به وزارت صمت مجوز دادند که نسبت به ثبت پلاک ملی خودرو‌های مناطق آزاد اقدام کند که رئیس شورای هماهنگی فعالان اقتصادی مناطق آزاد معتقد است یک رانت بزرگ در این مسئله نهفته است.

پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش | نگاه متفاوت و تحلیلی به اخبار کیش