دسته: اقتصادی
منطقه آزاد کیش ماتِ مالیات بر ارزش افزوده

سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی در منطقه آزاد کیش به دلیل اجرای قانون مالیات برارزش افزوده با دلسردی و مشکلاتی در سرمایه گذاری روبرو شده اند.

از کیش کالای قاچاق به سرزمین اصلی نمی رود

مدیرکل گمرک جمهوری اسلامی مستقر در کیش گفت: امسال ۲۵ میلیون دلار کالای خارجی و محصولات تولید شده در جزیره کیش در قالب ۲ هزار و ۴۸۰ تن به کشور وارد شده است.

زنگ هشدار سرمایه‌گذاری در مناطق آزاد به صدا درآمده است

رئیس هیئت مدیره و شورای هماهنگی فعالان اقتصادی مناطق آزاد قانون مالیات برارزش افزوده را نوعی تیرخلاص برای مناطق آزاد دانست و گفت: قرار بود که مناطق آزاد حلقه واسط بین اقتصاد ملی و بین‌المللی باشد، بنابراین به همین منظور باید قانون مناطق آزاد اجرا شود تا بتوانیم سرمایه‌گذار خارجی را جذب کنیم زیرا در این صورت است که مناطق آزاد به ریل اصلی خود بازخواهد گشت.

مناطق آزاد واحدهای عملیاتی خنثی کننده جنگ اقتصادی

سردار جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با سعید محمد، مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی دیدار و گفتگو کرد.

تاکید بر اتمام پروژه‌های نیمه تمام در کیش

رئیس فراکسیون مناطق آزاد صنعتی ـ تجاری و مناطق ویژه اقتصادی در مجلس شورای اسلامی بر تکمیل پروژه‌های نیمه تمام کیش از سوی سرمایه گذاران تاکید کرد.

تسهیلات بانکی در منطقه آزاد کیش هدفمند می شوند

حسین همتی حضور بانک های توانمند در جزیره کیش را یکی از ظرفیت های بارز این منطقه برای ایجاد فرصت های جدید سرمایه گذاری، پیشرفت طرح ها و تامین منابع مالی عنوان کرد.

قانون چگونگی اداره مناطق آزاد، مدرنیته مغفول مانده

قانون چگونگی مدیریت مناطق آزاد تجاری و صنعتی مصوب سال ۱۳۷۲ یکی از مترقی ترین قوانین اقتصادی در کشور است که هم اکنون به علت غفلت از آن در پستوی فراموشی مانده و تحقق اهداف آن نیازمند توجه جدی از سوی دستگاه های متولی است.

مشوق‌های مالیاتی و گمرکی برای مناطق آزاد پیش‌بینی شود

مشاور رييس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی با بیان اینکه برای صادارت به سرمایه گذاری نیاز داریم، گفت: براساس تجربه مناطق آزاد در کشورهایی مانند چین، امارات، ترکیه و... باید مشوق‌های مالیاتی و گمرکی برای این مناطق پیش بینی شود و به دنبال آن هستیم که با ایجاد بانک آفشور و بورس بین المللی به اقتصاد سرزمین اصلی نیز کمک کنیم.

صادرات ۹ ماهه مناطق آزاد به ۲۰ میلیارد دلار رسید

نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت:بر اساس گزارش دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری-صنعتی از ابتدای سال تاکنون حدود ۲۰ میلیارد دلار صادرات از مناطق آزاد و یک میلیارد دلار واردات در این مناطق صورت گرفته است.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی به کمیسیون صنایع و معادن می‌ رود

دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی برای ارائه گزارش درباره برنامه‌ها و عملکرد کاری خود به کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌ رود

پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش | نگاه متفاوت و تحلیلی به اخبار کیش