شما اینجا هستید
اخبارکیش » با اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده، لطمه بسیار زیادی به صنعت گردشگری مناطق آزاد وارد می شود

مسیح الله صفا، رئیس جامعه هتلداران کیش در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش پیرامون قانون اخذ مالیات بر ارزش افزوده در مناطق آزاد که در بودجه سال ۱۴۰۰ گنجانده شده است گفت : متاسفانه من هم این خبر را شنیدم ولی تاکنون بخشنامه‌ای از سوی دولت ندیده ام و شاید هم صادر نشده است. آنچه مسلم است این است که قرار بر این بود که مالیات بر ارزش افزوده در مناطق آزاد اجرا نشود، چرا که در بخش گردشگری به خصوص هتلداری ما چیزی را صادر نمی کنیم که از منطقه خارج شود و به آن مالیات تعلق بگیرد. از قبل از عید نامه های اعتراضی زیادی به مجلس و دولت نوشتیم و شاید با تصویب در مجلس،در دیوان عدالت اداری هم نتوانیم به جایی برسیم. این از آن تصمیمات دولت است که البته آنچه به جایی نرسد فریاد است. این موضوع باعث می شود که لطمه بسیار زیادی به صنعت گردشگری وارد شود. از یک طرف در پیام های نوروزی، مقامات مسئول همیشه از ما خدمتگزاران خواسته‌اند که کاری کنیم قیمت سفر به جزیره کیش ارزان باشد. با این کار حداقل ۲۰ درصد به نرخ خدمات سفر به جزیره کیش اضافه می شود. ما فعلا صبر می کنیم تا بخشنامه دولت صادر شود و پس از آن از طرف صنف اطلاعیه صادر خواهیم کرد و با رایزنی با بقیه صنوف باید ببینیم چه کاری می توانیم انجام دهیم.

رئیس جامعه هتلداران کیش  افزود: مسئله مهم تری هم که وجود دارد این است که عمدتاً اتاق های هتل های جزیره کیش را در سرزمین اصلی می فروشند . به عنوان مثال ما اتاق های هتل را به صورت سالیانه شبی ۱۰۰ یا ۲۰۰ هزار تومان در اختیار آژانس های گردشگری می گذاریم و آژانس ها شاید به اقتضای عرضه و تقاضا شبی ۵۰۰ هزار تومان و یا بیشتر به مسافر عرضه می کنند. هیچ ماده یا تبصره ای در این موضوع نمی بیننم که مالیات را در اساس چه رقمی باید پرداخت کنیم بر اساس عددی که به آژانس ها عرضه کرده‌ایم و یک ساله قرارداد بسته ایم و یا بر اساس رقمی که آژانس در سرزمین اصلی به مسافر فروخته است. این قانون ابهامات زیادی دارد که باید برطرف شود.

نمایندگان مجلس مصوب کرده اند که از ابتدای سال ۱۴۰۰ در مناطق آزاد، تجاری و صنعتی مالیات بر ارزش افزوده اخذ شود . بر اساس این گزارش، مناطق آزاد، تجاری و صنعتی مانند بقیه سرزمین ایران اسلامی ، مشمول پرداخت مالیات بر ارزش افزوده و عوارض قانونی شدند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش | نگاه متفاوت و تحلیلی به اخبار کیش