شما اینجا هستید
اخبارکیش » امنیت آینده گردشگری کیش و امنیت شغلی هنرمندان

فرهنگ و هنر به مثابه یکی از شاه راه های رسیدن به توسعه در جوامع، می تواند تلقی شود. اما متاسفانه اینروزها در کشور ما با بالا رفتن حجم مشکلات و فشارهای اقتصادی از داخل و برخی هجمه ها و فشارهای سیاسی نظیر تحریم از خارج، شاهد آن هستیم که گاهی تا سخن از اصلاحات در حوزه فرهنگ و هنر به میان می آید برخی بسیار کنایه آمیز می گویند ” به فکر نون باش که خربزه آبه”.
در این فضا برنامه ریزی و انجام کارهای فرهنگی و هنری و در نظر گرفتن بودجه مناسب برای این حوزه که تا حد زیادی آینده و نسل بعد را می تواند تحت تاثیر قرار دهد سرسختی و توان بالایی می خواهد.
همیشه به این موضوع اعتقاد داشته ام که توسعه یک فرآیند چند بعدی و چند محوری است. از ابتدایی که ساکن جزیره کیش شدم و دایم شعار “توسعه گردشگری در کیش” را شنیدم با توجه به سبقه فعالیت های فرهنگی و هنری ام یکی از مهمترین محورهای توسعه گردشگری در کیش را تحول و توسعه در محور هنر جزیره می دانستم.
شاید به جرات بتوان گفت توسعه هنر که منجر به رونق گردشگری منطقه نیز می شود ریشه در ایجاد انگیزه در هنرمندان ساکن در کیش دارد.
به نوبه خودم ضمن اظهار رضایتمندی از برنامه های اجرا شده در راستای توسعه هنر و فرهنگ جزیره کیش طی یک سال گذشته موکدا از بانیان امر می خواهم بیمه هنرمندان ساکن و شاغل در جزیره را هرچه زود تر به انجام برسانند. این مهم علاوه بر اینکه مانع از خارج شدن هنرمندان موثر ساکن جزیره و جلوگیری از مهاجرت آنها از کیش می شود ضمن ایجاد رضایت مندی انگیزه بیشتری را به این صنف فرهیخته برای فعالیت های هرچه بیشتر و بهتر در این قطب مرجانی کشور می دهد.
شاید اگر مسئولان محترم حتی چند ماهی در طول زندگی خود شرایط سخت و ناامن شغلی این صنف تاثیر گزار در صنعت گردشگری کیش را داشتند طی هفته های آینده و در سریعترین زمان ممکن اقدامات بسیار جدی در زمینه بیمه شدن هنرمندان را در کیش انجام می دادند.

کوروش کشمیری نماینده حزب اراده ملت ایران (حاما) در جزیره کیش

(( مقالات درج شده در این پایگاه خبری-تحلیلی لزوما دیدگاه مدیران این رسانه نمی باشد))

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش | نگاه متفاوت و تحلیلی به اخبار کیش