شما اینجا هستید
اجتماعی » نخستین پرواز داخلی از فرودگاه حضرت امام (ره) به مقصد جزیره کیش بوسیله هواپیمایی کیش ایر انجام شد

مراسم استقبال از نخستین پرواز فرودگاه حضرت امام خمینی (ره) تهران به مقصد جزیره زیبای کیش در فرودگاه بین المللی جزیره کیش برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش ، نخستین پرواز داخلی از فرودگاه امام خمینی روز پنجشنبه ۲۴ مرداد ۹۸ ساعت ۱۱:۳۰ در فرودگاه جزیره کیش به زمین نشست. این پرواز با شمارهY۹۷۰۰۱ هواپیمایی کیش ایر و با استفاده از ایرباس A۳۲۱ این شرکت انجام شد. شهرام آدم نژاد، معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی، مدیرعامل هواپیمایی کیش ایر و جمعی از کارمندان این شرکت و منطقه آزاد کیش از جمله مسافران این پرواز بودند. در فرودگاه جزیره کیش مدیرعامل و جمعی از مدیران و معاونان سازمان منطقه آزاد کیش ضمن استقبال از ورود این پرواز به کیش بوسیله این هواپیما در قالب کاروان “ضامن آهو” جهت زیارت به مشهد مقدس اعزام گردیدند.

دکتر غلامحسین مظفری مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش راه اندازی مجدد این هواپیما را در شرایط تحریم بسیار مهم عنوان کرد و گفت : با توجه به اختصاص برخی پروازها برای جا به جایی حجاج ، ورود هواپیمای ایرباس ۳۲۱A به ناوگان هوایی کشور کمک قابل توجهی به انتقال مسافران هوایی می کند.

کاشت نهال یادبود به مناسبت اعیاد قربان و غدیر در فرودگاه جزیره زیبای کیش توسط دکتر غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش و دکتر شرفبافی مدیریت هواپیمایی کیش و همچنین دیدار با استاندار کربلا جهت گسترش همکاری ها در زمینه جذب توریست سلامت از دیگر برنامه های این مراسم بود.

فرزانه شرفبافی امروز در بدو ورود به فرودگاه جزیره کیش اظهار داشت: هواپیمای این پرواز که ایرباس ۳۲۱ است از یک منطقه آزاد به یک منطقه آزاد دیگر پرواز می‌کند و درواقع این خط هوایی بین دو منطقه آزاد فرودگاه امام خمینی (ره) و جزیره کیش برقرار شده است. وی ادامه داد: ایرباس ۳۲۱ مذکور حدود یک سال و چند ماه زمین‌گیر بود و توسط متخصصان داخلی اورهال شد و امروز به ناوگان کیش‌ایر برگشته است، ضمن آنکه پیش از این هواپیما اجاره به شرط تملیک بود اما امروز به ناوگان ملکی کیش‌ایر تبدیل شده است و خلبانان و کرو پروازی آن نیز ایرانی هستند. مدیرعامل شرکت هواپیمایی کیش‌ایر افزود: یک فروند ایرباس A321 دیگر نیز به‌ زودی وارد ناوگان کیش‌ایر می‌شود این هواپیما سال گذشته در فرودگاه کیش با یک رأس آهو برخورد کرد و دچار مشکل شد. شرفبافی با بیان اینکه کیش ایر در فرودگاه امام پروازهای مختلف خارجی دارد، گفت: تلاش کردیم در راستای اتصال پروازها این مسیر داخلی نیز به جزیره کیش برقرار شود. وی میانگین سن هواپیماهای کیش ایر را ۲۴٫۵ سال عنوان کرد و گفت: پرواز فرودگاه امام به جزیره کیش برای جنوب استان تهران و همچنین استان‌های قم و مرکزی مطلوبیت دارد.

مدیرعامل شرکت هواپیمایی کیش ایر با بیان اینکه فعلا هفته‌ای یک پرواز در مسیر فرودگاه امام به جزیره کیش راه‌اندازی کرده‌ایم، گفت: اصولا این ایرباس ۳۲۱ کیش‌ایر در کیش مستقر خواهد بود. وی ادامه داد: کیش ایر امروز ۶ فروند هواپیمای عملیاتی دارد ضمن آنکه ۴ فروند هواپیمای زمین‌گیر هم داریم که در آینده به ناوگان شرکت کیش اضافه می‌شوند.شرفبافی از برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی بخش تعمیر و نگهداری هواپیمای ایرباس ۳۲۰ و بوئینگ MD در کیش خبر داد و گفت: همچنین سمیلاتور ایرباس ۳۲۰ توسط کیش ایر در جزیره راه‌اندازی می‌شود. وی درباره افزایش یا کاهش تعداد مسافران جزیره کیش در مقایسه با سال‌های قبل گفت: با وجود آنکه با کاهش ۲۵ درصدی مسافر در برخی پروازها مواجه بوده‌ایم اما تقاضای پروازهای جزیره کیش ثابت مانده است.مدیرعامل شرکت هواپیمایی کیش‌ایر افزود: برنامه داریم امسال در راستای راه‌اندازی گردشگری سالم، گردشگران حاشیه خلیج فارس را به جزیره کیش جابه‌جا کنیم. وی درباره قیمت بلیت هواپیما در مسیر جزیره کیش با اشاره به حمایت‌های سازمان منطقه آ‌زاد گفت: اگر امروز در سایت کیش‌ایر مشاهده کنید قیمت یک بلیت رفت و برگشت به کیش حدود ۴۰۰ هزار تومان است و تقریباً ۵۰ درصد ارزان‌تر از نرخ واقعی است. وی در حال حاضر و در زمان برگزاری جشنواره تابستانی کیش ،تعداد بلیطها با نرخ ۱۹۵۷۰۰ تومان در هر پرواز مسیر کیش به تهران و بالعکس را بین ۲۵ تا ۳۰ عدد اعلام کرد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش | نگاه متفاوت و تحلیلی به اخبار کیش