شما اینجا هستید
اخبارکیش » استعفاها و عزل و نصب های حاشیه دار سازمان منطقه آزاد ادامه دارد

در آخرین روزهای شهریور ماه که جمع زیادی از کیشوندان و سرمایه گذاران آسیب دیده از دولت روحانی و مدیران آن دولت فخیمه برای عزل مدیران و معاونان ناکارامد باقی مانده از دولت قبل که جزیره کیش را به محل داد و ستد سیاسی و مالی تبدیل کرده بودند، روز شماری می کنند و هر روز اخبار عزل و نصب های بی حساب سازمان منطقه آزاد کیش به سطح جامعه درز می کند، خبر استعفای چند تن از مدیران دولت قبل مانند قدسیه نجار، خواهرزاده رئیس جمهور پیشین، مدیر طراحی و اطلاعات جغرافیایی سازمان و برگزاری مراسم تودیع وی به گوش می رسد. در دوره مدیریت وی، موضوعاتی مانند عدم حل و فصل طرح جامع کیش، حواشی فراوان محور طلوع تا غروب کیش، طرح های برزمین مانده و نارضایتی مراجعین و سرمایه گذاران از معاونت ها و شرکت های تابعه چون عمران، آب و خدمات به کررات به این پایگاه خبری واصل شده است، حواشی مرتبط با تخصص به عنوان مهم ترین رکن مدیریت، ضعف های مدیریتی و در کنار آن تلاش های سیاسی جهت قدرت نمایی غیرمستقیم در خصوص عزل و نصب مدیران، معاونان و کارشناسان سازمانی، این مدیران و معاونان عزل شده پیشین را به صدر اخبار مرتبط با سازمان منطقه آزاد کیش برد. آنچه واضح است موضوع بحث افراد و اشخاص نبوده و مساله اصلی و کلان تر آن است که مدیرانی اینچنین، که به جای اهتمام به مسائل تخصصی، برنامه ریزی بلند مدت و میان مدت، حل مشکلات و معضلات کلان، تصمیم گیری به موقع و تأثیرگذار، به مسائل غیرمرتبط می پردازند و در خصوص مسائل مرتبط به نوعی تَرک فعل می کنند، مهم ترین سرمایه جمعی یعنی زمان را از بین خواهند برد. آنگاه به راحتی کنار رفته و جای خود را به دیگری می دهند.

پر واضح است که در طول هشت سال گذشته و به ویژه در طول چند سال اخیر، سازمانی که متولی مدیریت، کنترل و نظارت یک جزیره کوچک است تا این اندازه درگیر سیاسی کاری ها، عزل و نصب های ناشی از ناکارامدی و یا مسائل و تسویه حساب های شخصی و رفت و آمد مدیرانی که از فردای خود مطلع نیستند باشد، وقت ارزشمند ده ها هزار نفر از جامعه را به هدر داده و نه تنها توان حرکت و تصمیم گیری در خصوص آینده را ندارد، بلکه هر روز در مقیاس خود و در مقایسه با رقبا، عقب رانده می شود. همانند این دسته از مدیران نه تنها در سطح جزیره کیش، که در کشور کم نیستند و همین امر، باعث عقب افتادگی رشد کشور در طول سالیان اخیر شده است.

بی شک، پس از عزل قریب الوقوع مدیرعامل فعلی کیش و برخی معاونان و مدیران آن که خواسته بسیاری از کیشوندان برای دمیدن روح تازه و تنفس کیش پس از یک دوره خفقان و ناکارامدی است، فرصت برای انتصابات جدید به وجود می آید. در اینجاست که وزرا و مسئولان بلند پایه مربوطه، با عبرت از گذشته در خصوص گماردن نیروهای غیرمتخصص و ناکارامد و وابستگان، باید با شایسته سالاری اقدام به تعیین مدیران جدید نمایند. مدیرانی دنیا دیده، کارامد و چشم و دل سیر که به این جزیره مرجانی چشم طمع نداشته و این خاک پاره مرجانی را نردبان ترقی پست های مدیریتی و محل ثروت اندوزی خود نپندارند. امید می رود هر چه سریع تر، جزیره زیبای کیش به مسیر اصلی رشد و توسعه خود بازگردد و با همراهی مردم و مسئولان، به جایگاهی که از آن انتظار می رود برسد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش | نگاه متفاوت و تحلیلی به اخبار کیش