شما اینجا هستید
اجتماعی » جمع آوری ۴۰ میلیارد ریال در جشن گلریزان کیش

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش به روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، جشن گلریزان ویژه آزاد سازی زندانیان جرائم غیر عمد، بعد از ظهر دوشنبه ۲۹ فروردین با حضور سعید پورزادی سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش، ائمه جمعه، برخی از مسوولان محلی، خیرین و سرمایه گذاران در سالن رازی مرکز همایش های بین المللی کیش برگزار شد.

علی مطهری زاده رئیس دادگستری کیش، گفت: ستاد دیه کشور با کمک های خیرین و مردم نو دوست کشورعزیز اسلامی تا کنون با آزاد سازی بیش از ۶۰ هزار زندانی جرائم غیرعمد این افراد را به آغوش جامعه بازگردانده است.

مطهری زاده با بیان این که عموم مردم و سرمایه گذاران نقش بسزایی را در این مسیر خطیر ایفا می کنند، افزود: ستاد دیه پس از جمع آوری کمک ها و با انجام تحقیقات لازم و احراز استحقاق زندانیان به صورت اعطای تسهیلات و کمک بدون بازگشت در زمینه آزادی محکومین مالی گام های موثری برداشته است.

وی، خاطر نشان کرد: این اقدام ارزشمند ضمن داشتن آثار مثبت و آزادی فرد محکوم شده و جلب رضایت شاکی، کاهش اثرات بسیار منفی حبس برای خود فرد، اجتماع و دولت را به دنبال دارد.

رئیس دادگستری کیش، خاطر نشان کرد: در سنوات گذشته در کیش شاهد برگزاری جشن گلریزان بودیم ولی به خاطر شیوع بیماری کرونا وقفه کوتاهی برای میزبانی این جشن در راستای مسوولیت های اجتماعی ایجاد شد که خوشبختانه با همت عموم مردم امروز شاهد برگزاری این جشن بزرگ هستیم.

علی مطهری زاده رئیس دادگستری کیش در این مراسم با بیان این که در بیست و هفتمین روز از ماه مبارک رمضان میزبان مراسم گلریزان در این منطقه هستیم، اظهار داشت: حدود ۴۰ میلیارد ریال در جشن گلریزان کیش با اولویت آزاد سازی زندانیان غیر عمد حوزه قضایی این منطقه جمع آوری شده و به این امر مهم و خدا پسندانه اختصاص یافته است.

مطهری زاده، اظهار داشت: بر اساس برنامه ریزی و در راستای سیاست های دستگاه قضائیه شاهد کاهش حبس و مساعدت در خصوص جرائم غیر عمد هستیم.

وی محکومیت جرائم غیر عمد جزیره کیش را بیش از صد میلیارد ریال عنوان کرد و  بیان داشت: در حال حاضر آمار دقیقی از آنها در دسترس نیست ولی مبلغی که جمع آوری شده حدود نیمی از آن میزان محکومیت ها را پوشش خواهد داد.

مطهری زاده در پایان سخنان خود از سازمان منطقه آزاد کیش، تمام دستگاهای اجرای مستقر در جزیره، خیرین و سرمایه گذارانی که با مشارکت خود در این مراسم دادگستری کیش را یاری می کنند، قدردانی کرد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش | نگاه متفاوت و تحلیلی به اخبار کیش