شما اینجا هستید
اجتماعی » افزایش مشارکت مردمی در بازیافت پسماند گامی موثر درحفظ محیط زیست کیش

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش به نقل از روابط عمومی شرکت عمران، آب و خدمات کیش، غفار آقازاده معاون امورشهری و محیط زیست این شرکت با اشاره به اینکه شرط لازم موفقیت در مدیریت پسماند شهری آموزش، فرهنگسازی و مشارکت مردمی است گفت: خوشبختانه با اجرای برنامه های آموزشی با هدف ترویج فرهنگ مدیریت پسماند از مبدا و ارتقاء سطح آگاهی افراد نسبت به نقش موثر مدیریت پسماند در حفظ محیط زیست در ماههای اخیر مشارکت ساکنان فهیم جزیره کیش در طرح تفکیک پسماند از مبداء رشد چشمگیری داشته است.

وی افزود: در ۷ ماه گذشته بیش از ۴هزار تن اقلام بازیافتی شامل کارتن، انواع پت شفاف، نایلون، چوب و تخته ، قوطی کنسرو، کاغذ فویل، حلب، گونی، بنر و انواع لاک حاصل از تفکیک پسماند توسط شهروندان در مبداء و پردازش زباله در سایت بازیافت از جزیره کیش خارج شده است.

غفار آقازاده با اعلام اینکه در این اقلام بازیافتی بیش از ۴۵۵ تن چوب و تخته و ۷۳۷ تن نایلون موجود بوده است تاکید کرد: بازیافت این مواد نقش مهمی در حفظ منابع ارزشمند طبیعی و حفظ محیط زیست جزیره دارد.

معاون امور شهری و محیط زیست شرکت عمران، آب و خدمات با بیان اینکه یش از ۲۳ درصد از کل پسماندهای منتقل شده به سایت بازیافت در مبداء تفکیک شده است اظهار داشت: این درصدی بی سابقه است و باید از ساکنان فرهیخته جزیره کیش برای توجه جدی به مقوله ارزشمند تفکیک پسماند از مبداء و حفظ محیط زیست قدردانی کرد.

لازم به ذکر است در یک سال گذشته نیز معاونت امور شهری و محیط زیست شرکت عمران ، آب و خدمات با برگزاری دوره های آموزشی در هتلها و مراکز پذیرایی و اقامتی، بازارها و مر اکز تجاری و ارگانها و نهادهای دولتی و خصوصی تلاش کرده است تا با افزایش سطح آگاهی افراد جامعه میزان مشارکت مردمی در تفکیک پسماند از مبدا افزایش یابد.

جزیره کیش با مساحت حدود ۹۲ کیلومتر مربع در ۱۸ کیلومتری کرانه جنوبی ایران قرار دارد و همواره به عنوان جزیره سبز و دوستدار محیط زیست مطرح بوده است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش | نگاه متفاوت و تحلیلی به اخبار کیش