شما اینجا هستید
اخبارکیش » رسانه مستقل صدای مخاطبان و نیازمند حمایت است

رسانه‌ مستقل یکی از ابزارهای ضروری در ایجاد ارتباط‌های اجتماعی و بازتاب‌دهنده صدای واقعی مردم است. چنین رسانه‌ای برای ادامه حیات حرفه‌ای، نیازمند حمایت دایمی مادی و معنوی مخاطبان، صاحبان اندیشه و حتی کسب و کارها است تا صدایش خاموش نشود.

رسانه‌ها در همه‌جای دنیا به دو گروه کلی مستقل و غیرمستقل(وابسته) تقسیم‌بندی می‌شوند. رسانه‌های غیرمستقل آنهایی هستند که از سوی دولت یا یک نهاد یا گروه مشخص حمایت مادی و معنوی می‌شوند. این گروه از رسانه‌ها وظیفه دارند بازتاب‌دهنده نظرها و سیاست‌های تامین‌کنندگان مالی خود باشند.

رسانه‌های مستقل به آن گروه از رسانه‌ها گفته می‌شود که هیچ حامی مالی مشخصی ندارند و گردانندگان رسانه با فعالیت در بخش‌های دیگر برای تامین مالی سایت تلاش می‌کنند. این گونه رسانه‌ها از بیان نظر واقعی مردم واهمه‌ای ندارند و تمام تلاش خود را به کار می‌گیرند تا صدای مخاطبان باشند.

رسانه‌‌ای که مستقل نباشد، نمی‌تواند به نیازهای واقعی جامعه پاسخ دهد. رسانه‌های وابسته یا غیرمستقل به جای انتقاد کردن از هر آن‌چه نادرست است، به تعریف و تمجید از حامیان مالی خود می‌پردازند و هدف اصلی آنها راضی نگه‌داشتن حامیان مالی‌شان است.

البته رسانه مستقل با بی‌طرف متفاوت است. تمامی رسانه‌های جهان سیاست‌های خبری دارند و می‌توانند با اندیشه یا اقدامی مخالف یا موافق باشند.

پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش طی حدود ۶ سال گذشته، در عمل نشان داده رسانه‌ای مستقل و پویا است و به هیچ حزب و گروه و دسته‌ای تعلق خاطر ندارد. این رسانه ثابت کرده است که تاکید بر اطلاع‌رسانی شفاف و نقد صادقانه در سرلوحه فعالیت‌هایش قرار دارد.

حمایت مادی و معنوی از رسانه‌های مستقل، گام نهادن در راه حق‌جویی و حل مشکلات جامعه است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش | نگاه متفاوت و تحلیلی به اخبار کیش