شما اینجا هستید
اخبارکیش » دبیر مناطق آزاد و‌ معاونان وی حق دخالت در عزل و نصب هیچکدام از مناطق آزاد را ندارند

اخیرا شنیده می‌شود که برخی معاونان و مدیران به بعضی از مدیرعامل‌های مناطق آزاد تحمیل می‌شو‌ند که امیدواریم این موارد درست نباشد.

البته چند نفر از مدیران عامل مناطق آزاد یا اعضای هیات مدیره در گفتگو با تجارت جهانی ، تایید کرده‌اند که دست کم یک معاون خود را با توصیه دیگران منصوب کرده‌اند!

بر اساس ماده ۱۹ اساس‌نامه مناطق آزاد، رییس هیأت مدیره و مدیرعامل در اجرای مصوبات و تصمیمات هیأت مدیره دارای همه گونه حقوق، اختیارات و اعتبارات بوده و نمایندگی سازمان را در مقابل اشخاص ثالث دارد. سایر وظایف و اختیارات وی به شرح زیر است:
الف ــ کلیه مکاتبات عادی و جاری سازمان با امضای رییس هیأت مدیره و مدیرعامل معتبر می‏باشد.
ب ــ عزل ونصب کارکنان سازمان.
و…
همان طور که مطرح شد بر اساس ماده ۱۹ و تبصره‌های آن، اختیار عزل و نصب فقط با مدیرعامل است و هر گونه دخالتی، تخلف محسوب می‌شود.

سوالات کلیدی از دبیر و معاونان دبیرخانه

۱/ اگر حتی یک معاون یا حتی یک مدیر با توصیه شما، منصوب می‌شود چگونه در پایان سال برای آن سازمان یا مدیرعامل سیستم ارزشیابی می‌گذارید؟ عملکرد معاونی که در منطقه آزاد ایکس، منصوب شده نتیجه توصیه شماست یا کارکرد مدیرعامل؟

۲/ بر اساس کدام ماده قانونی و مستند به کدام تبصره از خارج یک سازمان برای ترکیب معاونان و مدیران میانی تصمیم‌گیری و دخالت می‌کنید؟

۳/ در کدام اساس‌نامه ذکر شده که دبیر مناطق آزاد یا معاونان وی حق عزل و نصب از طریق توصیه {بعضا اجباری} به مدیرعامل را دارند؟

۴/ آیا حاضر هستید که پاسخگوی نتیجه عملکرد مدیران عامل مناطق آزاد پس از توصیه نصب یا عزل یک معاون یا مدیران میانی باشید؟

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش | نگاه متفاوت و تحلیلی به اخبار کیش