شما اینجا هستید
اجتماعی » برگزاری اجلاس سازمان نظام مهندسی در تهران به جای کیش /چون کیش لاکچری است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش به نقل از تسنیم، بر اساس اعلام شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان ۱۳ و ۱۴ تیرماه ۱۴۰۳ بیست‌وهفتمین اجلاس هیئت عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان در تهران برگزار می‌شود.

در این اجلاس حدود ۴۰۰ نفر حضور دارند که هر کدام از آنها برای اجلاس مذکور باید ۱۵ میلیون تومان به حساب سازمان نظام مهندسی کشور واریز کنند.

رئیس شورای مرکزی نظام مهندسی ساختمان در رابطه با این اجلاس به خبرنگار تسنیم می‌گوید: بر اساس آیین‌نامه اجرایی قانون، بایستی در تیرماه هر سال اجلاس هیئت عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور برگزار شود.

حمزه شکیب افزود: هیئت عمومی از اعضای هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان‌ها تشکیل شده است، این اعضا در جلسه حضور می‌یابند و مصوبات خاص و مصوبات سالانه داریم.

وی یادآور شد:‌ سال گذشته در تبریز و دوره‌هایی که مسئولیت داشتم اجلاس تبریز و یزد به‌صورت حضوری و دو اجلاس در زمان کرونا به‌صورت مجازی برگزار شد.

وی بیان کرد: در شورای مرکزی نظام مهندسی ساختمان تصمیم گرفته می‌شود که محل برگزاری اجلاس چه‌جایی باشد. سال ۱۴۰۱ یزد و ۱۴۰۲ تبریز انتخاب شد. اجلاس عمومی در سال انتخابات، معمولاً در جزیره کیش برگزار می‌شود.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور اضافه کرد:‌ برای این‌که شائبه نداشته باشد و نگویند لاکچری است، به‌جای جزیره کیش، اجلاس بیست‌وهفتم را در تهران برگزار می‌کنیم. گرچه باور ما این است که برگزاری این اجلاس در کیش برای سازمان نظام مهندسی ارزان‌تر تمام می‌شد، چراکه به‌جای هر نفر سرانه اعلام‌شده ۱۵ میلیون تومان، ممکن بود به ۱۲ میلیون تومان کاهش یابد، البته تهران یک حسن دارد؛ این‌که پروازها کاهش می‌یابد، معمولاً از هر استانی به تهران پرواز داریم و ممکن است به کیش پرواز نداشته باشیم و برخی مجبور باشند از یک استان به استان دیگر بروند تا بتوانند به کیش سفر کنند.

شکیب ابراز کرد: در مجموع باور ما بر این بود که برگزاری اجلاس در کیش، ارزان‌تر تمام می‌شد، علاوه بر این کیش جایی است که در آن حرف‌وحدیث‌ها کمتر است، با آن‌که کیش به استان هرمزگان وابسته است به‌خاطر منطقه آزاد بودن استقلال دارد.

وی گفت: حدود ۴۰۰ نفر در  بیست‌وهفتمین اجلاس هیئت عمومی ساختمان نظام مهندسی ساختمان حضور خواهند یافت.

به گزارش تسنیم، باتوجه به این‌که ۴۰۰ نفر در اجلاس مذکور حضور دارند، هزینه برگزاری بیست‌وهفتمین اجلاس هیئت عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان حدود ۶ میلیارد تومان است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش | نگاه متفاوت و تحلیلی به اخبار کیش