شما اینجا هستید
اخبارکیش » آموزش و پرورش کیش و لزوم اجرای ماده ۶۵ قانون احکام دائمی کشور توسط مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در روز قبل از مرحله دوم انتخابات ریاست جمهوری، از افزایش چشمگیر مشوق های ویژه معلمان و فرهنگیان در راستای ارتقای کیفی آموزش در جزیره خبرداد.
رحیم سرهنگی با اشاره به مصوبه هیئت مدیره این سازمان در تحقق این امر مهم گفت: در فاز اول معلمان و دبیران مقاطع مختلف از اقصی نقاط ایران از طریق فراخوان برای همکاری در جزیره دعوت می شوند و مشوق های ویژه با ارزیابی های انجام شده به وسیله ساز و کارهای علمی به آن ها اختصاص می یابد.
وی افزود: در فاز دوم این طرح بر اساس مدل ارزیابی پیش بینی شده توسط معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش و آموزش و پرورش، کمک هزینه مسکن در راستای رفاه حال فرهنگیان تا بیش از ده برابر افزایش خواهد یافت.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش به ثابت ماندن کمک هزینه مسکن معلمان و فرهنگیان جزیره در ده سال گذشته اشاره کرد و گفت: سازمان با این اقدام، گام بلندی در راستای رفاه حال فرهنگیان تلاشگر در جزیره کیش برداشته است.
ضمن تقدیر از این اقدام مسئولان سازمان منطقه آزاد کیش و با تاکید بر اینکه سالهاست، فرهنگیان کیش با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند، ذکر چند نکته در اینجا حائز اهمیت است.
۱ – مهلت نقل و انتقالات فرهنگیان در سال جاری در تاریخ ۱۲ تیر به پایان رسیده است و دیگر نیز تمدید نخواهد شد. سامانه نقل و انتقالات پردازشی است و بر اساس کمبود نیرو و مازاد نیرو تعریف شده و قطعا کل کشور کمبود نیروی دارد.

۲ – بر اساس اطلاعات دریافتی، مبلغ افزایش یافته حق مسکن نیست و کمک هزینه آموزشی است.۳- در سال های اخیر، شاهد حواشی زیادی در آموزش و پرورش کیش بوده ایم. از پالایش و حذف نیروهای قدیمی و موثر  و انتصابات خاص، تا نحوه واگذاری واحدهای مسکونی به افراد فاقد شرایط و به صورت کلی، بی ثباتی تصمیم گیری در سیستم آموزش و پرورش کیش بسیار وجود داشته است و ممکن است افزایش مشوق های ویژه معلمان و فرهنگیان نیز شامل افرادخاصی شود.

ماده ۶۵ قانون احکام دائمی کشور، تاکید می کند که مدیران سازمان مناطق آزاد به نمایندگی از طرف دولت بالاترین مقام منطقه محسوب می شوند و تمام وظایف و اختیارات دستگاه های اجرایی دولتی مستقر در این مناطق بر عهده آنهاست. ولی این ماده در موارد مختلف از جمله آموزش و پرورش نادیده گرفته شده است و متاسفانه بسیاری از حقوق و امتیازات کیش، توسط اداره کل آموزش و پرورش استان هرمزگان داده نمی شود و حتی اختیار انتصاب رئیس آموزش و پرورش کیش را نیز، مدیرعامل سازمان بر عهده ندارد.

با استناد به ماده ۶۵ احکام دائمی برنامه توسعه کشور؛ تعیین رئیس آموزش و پرورش کیش باید با معرفی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش و توسط شخص وزیر انجام شود. سکوت مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در این رابطه جایز نیست و باید یکبار برای همیشه این موجودیت شتر گاو پلنگ آموزش و پرورش کیش اصلاح شود و بهترین زمان اکنون است.
تنها راهکار نجات آموزش و پرورش کیش، تغییر ساختار آن و تبدیل شدن این اداره به آموزش و پرورش ویژه و مستقیم زیر نظر معاونت مشارکتهای وزارت آموزش و پرورش یا مدارس بین الملل وزارتخانه است و تا زمانی که زیر مجموعه استان هرمزگان باشیم،  ویژه نخواهیم شد و نه تنها ویژه نخواهیم شد بلکه از حقوق مسلم مان هم چشم پوشی خواهد شد و این با هدف گذاری کیش برای ایجاد یک منطقه نمونه در تضاد است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش | نگاه متفاوت و تحلیلی به اخبار کیش