شما اینجا هستید
اجتماعی » واردات بدون انحصار خودرو به منطقه آزاد کیش

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش به نقل از خبرگزاری صداوسیما کیش، مهدی ذوقی، گفت: در واردات خودرو پیشتاز هستیم و تاکنون صدوپنجاه دستگاه خودروی سواری وارد جزیره شده و شماره گذاری خودرو‌ها بدون وقفه درحال انجام است.

او با بیان اینکه خودرو‌های وارداتی هیبریدی و برقی با نشان‌های مختلف تجاری هستند، افزود: در روز‌های آینده هم تعداد قابل توجهی خودرو وارد منطقه آزاد کیش خواهد شد.

او تأکید کرد: واردات خودرو به هیچ عنوان انحصاری نیست و اشخاص حقیقی و حقوقی و نمایشگاه داران خودرو نیز می‌توانند درخواست خود را به معاونت اقتصادی سازمان منطقه آزاد ارائه دهند و حداکثر در مدت دو روز مجوز واردات صادر خواهد شد.

مدیر توسعه تجارت و امور گمرکی منطقه آزاد کیش به نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی اشاره کرد و گفت: اشخاص حقیقی و حقوقی بتوانند با کمترین هزینه خودرو‌های ناوگان حمل و نقل عمومی را وارد و خودرو‌های اسقاطی را با قیمت مناسب خریداری کنند، به شرکت‌های حمل و نقل کیش معرفی می‌شوند.

مهدی ذوقی در خصوص دغدغه خریداران خودرو و قیمت نهایی خودرو‌ها در کیش، گفت: ورود و فروش خودرو‌ها از دغدغه‌های سازمان منطقه آزاد کیش است و هم اکنون دو شیوه برای واردات و فروش در نظر گرفته شده است.

او خاطرنشان کرد: در شیوه اول قیمت گذاری اعلامی سازمان منطقه آزاد کیش شامل هزینه واردات، پنج درصد عوارض گمرکی، درصدی برای هزینه‌های استاندارد و محیط زیست و سود سی درصدی برای وارد کننده پیش بینی شده است و در شیوه دوم هم تنظیم بازار بوسیله وارد کنندگان خواهد بود.

مهدی ذوقی گفت: براساس پیگیری منطقه آزاد کیش، دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و سازمان توسعه تجارت، منشای هزینه واردات، استفاده از سرمایه گذاری خارجی و ارز از خود اشاره شده است.

او خاطرنشان کرد: منبع خرید را بانک مرکزی تأیید می‌کند و در این روش با ارز سرمایه گذار خاجی خودرو خریداری و وارد منطقه آزاد می‌شود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش | نگاه متفاوت و تحلیلی به اخبار کیش