شما اینجا هستید
اجتماعی » جلسه کمیته پزشکی انجمن شرکتهای هواپیمایی در خصوص پشه آئدس برگزار شد

جلسه کمیته پزشکی انجمن شرکتهای هواپیمایی در تاریخ ۲۰ تیر و به میزبانی هواپیمایی کیش برگزار شد. در این جلسه که با حضور نمایندگان سازمان هواپیمایی کشوری ، وزارت بهداشت و شرکتهای هواپیمایی برگزار شد ، آخرین رهیافت ها در خصوص تب دنگی و راهکارهای مقابله و پیشگیری با آن در اکو سیستم هوایی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
دکتر میراولیایی مدیر طرح ملی مقابله با پشه آئدس در این جلسه ضمن تشریح وضعیت مطلوب در ایران اظهار داشت: به جز بندر لنگه ، بقیه نقاط کشور تحت کنترل است و جای نگرانی نیست. مهمترین نکته در شرایط فعلی برای مقابله با پشه آئدس بهسازی محیط و حذف محیط هایی با آب راکد است.
دکتر رضایی، رئیس مرکز آموزش و ارتقاء سلامت وزارت بهداشت نیز ضمن مرور نکات آموزشی، به این نکته اشاره داشت که این بیماری از انسان به انسان منتقل نمی شود و تنها از گزش پشه آئدس فرد بیمار خواهد شد که با رعایت نکات بهداشتی از جمله پوشیدن لباس آستین بلند و استفاده از قلم دافع در مناطق آلوده، ریسک آن کاهش خواهد یافت.
در پایان این جلسه مقرر شد تا این جلسات استمرار یابد و در صورت لزوم با اعلام وزارت بهداشت دستورالعمل ها و استانداردهای بهداشتی در مبادی ورودی و خروجی هوایی اعمال شود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش | نگاه متفاوت و تحلیلی به اخبار کیش