ماه: دی 1402
اعزام هوایی مجروحان حادثه ترکیدن کپسول خانگی به بندر عباس

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش به نقل از روابط عمومی بیمارستان کیش، پنجشنبه ۲۸ دی ماه ۱۴۰۲ شب تلخ و سختی در اورژانس بیمارستان کیش سپری شد. اعضای یک خانواده سه نفره به دنبال ترکیدن کپسول گاز با سوختگی شدید توسط فوریتهای پزشکی حوالی ساعت ۲۰:۳۰ به اورژانس بیمارستان کیش منتقل شدند. بلافاصله […]

مخالفت با «کیش»؛ تداوم حاشیه‌های فدراسیون بادبانی با منطقه آزاد

پس از تعطیلی دفتر مقر اصلی فدراسیون بادبانی که در کیش واقع شده است، اینبار انتشار نامه‌ای از سوی «خسرو ابراهیمی‌نیا» سرپرست این فدراسیون نشان می‌دهد که وی عملا از همان روزهای نخست با ماهیت شکل‌گیری بادبانی در مناطق آزاد مخالف بوده است.

شرایط معافیت یک فرزند جزیره نشینان از خدمت سربازی

مدیرکل امور عمران جزایر هرمزگان گفت: بنابر موافقت رهبر معظم انقلاب اسلامی و ستاد کل نیرو‌های مسلح، طرح معافیت یک فرزند ذکور ساکنان ۶ جزیره خلیج فارس به اجرا در می‌آید.

وضعیت عجیب زمین های چمن در جزیره کیش/ با این مدیریت می خواستیم میزبان کشورها در جام جهانی باشیم؟

وضعیت بد زمین های چمن در جزیره کیش که می توانست در اختیار تیم های لیگ برتری باشد باعث شده تا تیم ها در زمستان برای اردوی نیم فصل راهی خارج از کشور شوند.

مسعود شجاعی و خسرو حیدری در همایش خیریه کیش

مسعود شجاعی در کنار مدیران باشگاه هوادار در همایش خیریه‌ای در کیش شرکت کردند.

درخشش ورزشکاران کیش در مسابقات تیر اندازی با کمان کشور

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش در مسابقات مرحله پنجم رنکینگ کشور که در تاریخ ۲۸ دی ماه ۱۴۰۲ به میزبانی استان فارس و در شهر شیراز برگزار شد، روشا منتظر شهری موفق به کسب مقام دوم این دوره از رقابت ها گردید. همچنین علی مرزوقی نیز مقام دوم این دوره از رقابت […]

شنیده ها

شنیده ها حکایت از برکناری ناگهانی «محمد پازوکی» از سمت مدیریت توسعه تجارت و گمرک سازمان منطقه آزاد کیش و معرفی یک مدیر جدید از خارج جزیره کیش دارد. این در حالی است که چند ماه بیشتر به موعد بازنشستگی این مدیر قدیمی سازمان منطقه آزاد کیش باقی نمانده است. باید دید تا چه زمان […]

انتصاب اعضای ستاد نوروزی شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه های کیش

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه های منطقه آزاد کیش در احکامی جداگانه دبیر و روسای کمیته های نه گانه این شرکت را منصوب کرد.

«فقر در ایران» زیر ذره بین

فقر در کشورهای مختلف چهره های مختلفی دارد، گاهی این فقر اقتصادی است و گاه فرهنگی و سیاسی، اما در حوزه فقر اقتصادی، فقر مطلق به شرایطی اطلاق می شود که فرد، درآمد خود را با مقدار مورد نیاز برای رفع نیازهای اولیه شخصی مانند غذا، پوشاک و سرپناه مقایسه می‌کند. فقر نسبی نیز، زمانی اندازه گیری می شود که یک فرد نتواند حداقل سطح استانداردهای زندگی را در مقایسه با دیگران و در همان زمان و مکان خود فرد برآورده کند. تعریف فقر نسبی از کشوری به کشور دیگر یا از جامعه ای به جامعه دیگر متفاوت است. حسین راغفر، اقتصاددان معتقد است که فقر، زاده نابرابری و بی عدالتی اقتصادی است و حاتم قادری، استاد علوم سیاسی نیز می گوید رابطه الزام آوری بین فقر و استبداد وجود ندارد.

نایابی بلیت به دلیل کمبود ناوگان و قیمت‌گذاری دستوری است

معاون اسبق سازمان هواپیمایی کشور درباره علل عدم تناسب عرضه و تقاضا گفت: این عدم تناسب علل گوناگونی دارد. شرکت‌های هواپیمایی به دلیل کمبود نقدینگی نمی‌توانند به سرعت ظرفیت صندلی‌های خود را افزایش دهند و عرضه را متناسب با تقاضا بالا ببرند.

پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش | نگاه متفاوت و تحلیلی به اخبار کیش