ماه: آذر 1402
مشعل سومین حلقه چاه گازی در بخش خشکی میدان کیش روشن شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش به نقل از روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران، عبدالکریم علی محمدی معاون مدیر عامل در پروژه های حفاری در این باره گفت: پروژه حفاری ۱+۱۲ حلقه چاه در میدان گازی کیش از جمله پروژه های بسیار مهم کشور می باشد که باتوجه به شرایط خاص مخازن در […]

انتصاب مشاور اقتصادی در سازمان منطقه آزاد کیش

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش امراله امینی را به عنوان مشاور در امور اقتصادی برگزید.

نارسایی کیش برای کیشوندان و توریست‏‏‌ها

جزیره کیش، توسعه پیدا کرده است اما نه برای توریست‏‏‌ها و نه برای کیشوندان که عمده این توسعه‏‏‌یافتگی، امروز به شکل «برج‏‏‌های مسکونی و غیرمسکونی»، خودنمایی می‌کند. گزارش «دنیای‌اقتصاد» از وضعیت این جزیره حاکی است، امکانات توریستی به معنای «خدمات در استطاعت گردشگران متوسط» و همچنین «سطح کیفی انواع خدمات اقامتی» نسبت به یک دهه گذشته، افت محسوس پیدا کرده است. از‏‏‌ یک‏‏‌سو، «هزینه‏‏‌های بالای هتل‏‏‌های کیش» که البته بخشی از آن ناشی از تورم خدمات گردشگری است و از سوی دیگر، «عمر بالای تجهیزات بازار گردشگری کیش» که ناشی از عدم‌سرمایه‌گذاری مناسب برای نوسازی و نگهداری آنها می‌تواند باشد، «از جذابیت این جزیره با‌سابقه توریستی» برای گردشگران امروزی کاسته است.

چهارمین چاه گازی کیش در حال حفاری است

مدیرعامل شرکت ملی حفاری با اشاره به در جریان قرار گرفتن حفر چهارمین چاه گازی در کیش افزود: تا خرداد ماه به سیزده حلقه چاه خواهیم رسید.

ابلاغ آیین نامه واردات خودرو به مناطق آزاد طی روزهای آتی

وزیر صمت با تاکید بر اینکه برای واردات خودرو برنامه داشته و به آن ایمان داریم از ابلاغ آیین نامه واردات خودرو به مناطق آزاد طی روزهای آتی خبر داد و گفت: مانیفست و برنامه جامع صنعت در دستور کار وزارت صمت و کمیسیون صنایع و معادن است و در نشست امروز در رابطه با بخشی از این موضوع بحث و گفت‌وگو کردیم و برای بررسی ریشه‌ای و عمیق و جزئیات آن باید جلسات مکرر و مفصلی را برگزار کرد.

مدت گذر موقت خودروهای سواری پلاک مناطق آزاد به سرزمین اصلی به دو ماه در سال افزایش یافت

طبق ابلاغیه گمرک تا اطلاع ثانوی مدت ورود موقت خودروهای سواری پلاک مناطق آزاد جهت تردد در سرزمین اصلی از یک ماه به دو ماه در سال افزایش می‌یابد.

بررسی مجموعه قنات های کیش جهت ثبت در آثار ملی

مجموعه قنات‌های کیش شامل رشته قنات‌های حریره، بیوت سالم و باغو پس از تصویب شورای ثبت معاونت میراث‌فرهنگی در فهرست آثار ملی به ثبت خواهند رسید.

اجرای طرح ویژه آرامش در جزیره کیش

جانشین فرماندهی انتظامی ویژه کیش از اجرای طرح ویژه برخورد با فروشندگان و مصرف کنندگان موادمخدر در کیش خبر داد.

عابد ملکی عضو هیات مدیره‌ی شرکت عمران، آب و خدمات کیش شد

عابد ملکی یکی از مدیران جوان و با تجربه که مسوولیت های مختلفی را در حوزه استانداری و شهرداری تهران را در رزومه کاری خود دارد به عنوان عضو هیئت مدیره شرکت عمران، آب و خدمات شهری کیش منصوب شد.

انتصاب سرپرست جدید معاونت توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد کیش

رحیم سرهنگی در حکمی « مهران محمدی » را به سمت سرپرست معاونت توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد کیش منصوب کرد.

پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش | نگاه متفاوت و تحلیلی به اخبار کیش