روز: 4 بهمن 1402
جایگاه امروز پدران در جامعه

پنجشنبه ۵ بهمن در تقویم امسال ایران به مناسبت میلاد امام علی (ع) روز پدر نامیده شده است. در این روز مردم از کودکان گرفته تا بزرگ‌سالان روز پدر را جشن می‌گیرند. در فرهنگ سنتی ایران علاوه بر آنکه واژه «پدر» با القابی مثل نان‌آور، سنگ صبور، پشت‌وپناه خانه و … عجین شده است ،جایگاه […]

جزیره کیش میزبان بزرگترین جشنواره ایرانی سازی صنعت نفت، گاز، پتروشیمی و پالایش

متخصصان وتولیدکنندگان کشورمان در بزرگترین جشنواره ایرانی سازی صنعت نفت ، گاز، پتروشیمی و پالایش در جزیره کیش گرد هم می آیند.

شیوع عفونت حاد تنفسی در مدارس کیش

رییس مرکزبهداشت کیش با تایید شیوع عفونت‌های حاد تنفسی و سرما خوردگی در بین دانش آموزان این جزیره گفت: والدین از فرستادن دانش آموزان با علائم سرما خوردگی به مدارس خودداری کنند.

ارائه خدمات دریایی و هوایی به بیش از دو میلیون مسافر کیش در نه ماه اول امسال

مدیرعامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه های کیش از ارائه خدمات دریایی و هوایی به تعداد دو میلیون و ۴۸۴ هزار و ۴۲۹ مسافر در نه ماه امسال خبر داد.

چهارمین نمایشگاه کتاب کیش از پنجم تا یازدهم اسفند ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش به نقل از روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، در راستای توسعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی «هجدهمین نمایشگاه کتاب هرمزگان» و «چهارمین نمایشگاه کتاب کیش» با بهره‌گیری از ظرفیت ناشران، کتابفروشان و انجمن‌‌های تخصصی نشر سراسر کشور برگزار می‌شود. ناشران سراسر کشور می‌توانند تا جمعه […]

دومین نشست ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی ۱۴۰۳ کیش

رحیم سرهنگی بر اهتمام ویژه تمامی کمیته های نوروزی کیش و ضرورت ارائه خدمات درخور شأن هموطنان تاکید کرد.

برگزاری دوره آموزشی اطفای حریق در ایستگاه آتش نشانی کیش

فرهنگ سازی ، آموزش و پیشگیری محور فعالیت های مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت عمران ،آب و خدمات است.

فعالیت های رویداد محور در بازارهای کیش نمونه ای از خلاقیت و نوآوری در جذب مشتری است

مدیرعامل جامعه بازاریان و بازرگانان کیش با ابراز خرسندی از ورود بازارها به فعالیت های رویداد محور، بر ایده پردازی و خلاقیت در این زمینه تاکید کرد.

برگزاری نخستین رویداد مردمی اشتغال در جزیره کیش

نخستین رویداد مردمی اشتغال با هدف معرفی کارجویان به بازار کار و فرصت های شغلی هشتم تا دهم بهمن در جزیره کیش برگزار می شود.

روایت یک پاسدار از روزهای اول انقلاب در کیش

رضا میرزایی از رزمندگان و محققان حوزه انقلاب و دفاع مقدس است که در خصوص موارد بسیاری از تاریخ معاصر کشورمان تحقیق کرده است. در کنار تحقیقاتی که میرزایی انجام داده، او اوایل انقلاب به عنوان نیروی حفاظت، از طرف سپاه به جزیره کیش اعزام شده بود. آنجا او و همرزمانش از اماکنی محافظت می‌کردند که از سوی خاندان پهلوی در کیش ایجاد شده بودند. روایت‌های میرزایی را از آن دوران پیش‌رو دارید.

پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش | نگاه متفاوت و تحلیلی به اخبار کیش